10.03.2011 - 14:36 | Son Güncelleme: 01.04.2013-14:40

Sarımsak kokusuna karşı “Beyaz Sihir”!

Aya adam göndermeyi başardık ancak hala sarımsak kokusuna karşı bir çere bulamadık diye düşünebilirsiniz. Yanılıyorsunuz! Sağlığımız üzerinde pek çok faydalı etkisi bulunan sarımsağın kokusuna karşı muhteşem bir çözüm önerisi var…

Sitene Ekle

Süt nefesi tazeliyor
“Gıda bilimi” dergisinde yayınlanan araştırma raporunda ABD Ohio Eyalet Üniversitesi’nden araştırmacılar, sarımsak yedikten sonra süt içmenin kokuyu önlediğini kaydetti. Uzmanlar sütün içerisinde bulunan su ve yağın nefesin kokusunu yenileyen bir özelliğe sahip olduğunu belirtti.


Ancak sütün nefesinizi tazelemesi için onu yemek yerken yudumlamak, yemeğinizi bitirdikten sonra değil. Bunu yapmak ise sandığınız kadar zor değil. 6 yaşındaki bir çocuğa süt içirmek kadar kolay olmasa da siz de sütle yapılan kokteyller veya meyveli sütleri tercih edebilirsiniz.

Yetişkinlere süt tavsiyeleri

Sade süt içmek bazıları için katlanılmaz bir durumdur.  Ancak milkshake, meyveli ya da süt gibi pek çok tarif bu aşamada yardımınıza yetişecektir.

Yemeğiniz esnasında ise süt ve başka içeceklerin karıştırılmasıyla yapılan kokteylleri tercih edebilirsiniz. Sarımsaklı yemeğin yanında sütlü bir tatlı ya da aperatif de uygun olacaktır. Bu sayede hem sarımsak kokusundan kurtulacak hem de sütün diğer faydalarından yararlanabileceksiniz.


Enfes tarifler ve pratik bilgiler için Milliyet Mutfak Facebook sayfamızı ziyaret edin!

İlginizi ÇekebilirX