Yalova

Yerel Haber
09 Şubat 2018 - 17:17

Sarımsaklardan Kazandığı Parayı Mehmetçik Vakfına Bağışlıyor

IHA

Mehmetçiğin Afrin’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Operasyonu’na toplumun her kesiminden destek yağıyor. Yalovalı bir esnaf, tezgahında sattığı sarımsaklardan kazandığı paranın yarısını Mehmetçik Vakfına bağışlıyor.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Operasyonu’na toplumun her kesiminden destek geliyor. Yalova’da sarımsak satarak geçimini sağlayan İsmail Küçükbaş, Mehmetçiğe ilginç bir kampanya ile destek olmaya başladı. Kısıtlı sermayesi ile aldığı sarımsakları tezgahına koyan Küçükbaş, sattığı her sarımsaktan elde ettiği kazancın yüzde 50’sini Mehmetçik Vakfına bağışlıyor. Kampanya ile satışların ikiye katlandığını ifade eden Küçükbaş, "Biz de teröristlerle kahramanca savaşan askerimize kendi imkanlarımız ölçüsünde destek olmak istedik. Vatandaştan destek görmek de bizi sevindiriyor. Ben tüm esnaflarımızın benzer kampanyalarla askerimize destek olmasını diliyorum” dedi.
Bir yakını Afrin’deki operasyonda görev yapan Ayşe Güneş de Küçükbaş’ın tezgahından sarımsak alarak destek oldu.

YalovaYerel Seçim Sonuçları

Yalova Hava Durumu

7°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.