Cumartesi

02.12.2017 - 01:30

Satürn burcunuza neler getiriyor ?

Sitene Ekle
Astroloji  |  R.Hakan Kırkoğlu pembenar@milliyet.com.tr Tüm Yazıları »

Satürn, 20 Aralık’ta Oğlak burcuna ilerliyor. 2020 yılına kadar sürecek bu dönemin getireceği temaları anlamak için bu yazıyı hem burcunuza hem de yükseleninize göre okuyun...

Sorumluluk, olgunlaşma ve kısıtlamalar gezegeni Satürn, 20 Aralık’ta Oğlak burcuna ilerliyor. Satürn’ün hayatınıza getireceği temaları anlamak için bu yazıyı hem burcunuza hem de yükselen burcunuza göre okuyabilirsiniz. 2020 yılına kadar sürecek bu dönemde, Koç’lar iş hayatında ve toplum önündeki pozisyonlarında daha ciddi yükler ve sorumluluklar altında olabilirler. Kariyer alanında kurumsal konulara, devletle ilgili işlere büyük önem vermek gerekebilir.

Boğa’lar bu dönemde bilgi ve tecrübelerini uzun vadeli bir bakış açısı ile geliştirip, daha fazla kişiyle paylaşabilirler. Uluslararası konular, yüksek öğrenim daha fazla sorumluluk gerektirmekte. Bu süreçte, hayata bakış açısını, inanç ve görüşlerini daha somut ve gerçekçi bir çerçeveye oturtma çabası içerisinde olacaklar. İkizler bu dönemde ortaklı finansal uğraşlar, miras, yatırımlar ve banka işlerinde daha dikkatli, sorumlu ve planlı bir biçimde hareket etmek durumundalar.

Yengeç’ler mesleki alanda daha sorumlu oldukları bir seviyeye yükselebilirler. Bu dönemde kariyerde ilerleme var ancak ilişkileri daha dikkatli ve gerçekçi bir şekilde takip etmek, sorumluluk almak gerekecek. Aslan’lar 2020’ye kadar çalışma hayatında daha fazla iş ve sorumluluk almak, daha iyi organize olmak durumundalar. İş yükü, devlete, organizasyona ait konular, altında ya da beraber çalıştığı kişilerle ilişkilerde dikkat ve önem gerekiyor. Başak’lar için bu dönemde yaratıcı oldukları bir alana güçlü bir odaklanma ve sevdikleri bir işi yapma, ortaya koyma şansı var. Çocuk sahibi olanlar, çocukları ile ilgili konularda daha ciddi ve gayretli olmak durumundalar.

Toprağa yönelik faaliyetler önem kazanıyor

Terazi’ler için bu dönemde ailevi sorumluluklar, eve yönelik uğraşlar daha önemli hale geliyor. Toprak, gayrimenkulle ilgili işler, geçmişten, atalardan gelen konulara daha ciddi bakmak gerekebilir. Evle, eve ve toprağa yönelik faaliyetlerle daha çok zaman geçirebilir. Akrep’ler bu dönemde zihin dünyalarında daha ciddi ve gerçekçi olmak durumundalar. Kimi zaman kötümser düşünceler gelebileceği gibi düşüncelerde ağırlık ve derinlik de söz konusu. Öğrenciler, tasarımla ve eğitimle uğraşanlar için sorumluluklarda artışlar ve sınavlar var. Yakın çevreyle ilgilenme de ciddiyet kazanabilir.

Yay’lar bu dönemde para durumlarını ve kazançlarını daha iyi hale getirmek için çalışacaklar. Üzerindeki yükler hafiflemekte ancak iş hayatında daha çok kazanmak için, beceri ve yetenekleri üzerine ciddi biçimde eğilmek durumundalar. Oğlak’lar Satürn sayesinde önemli sorumluluklar ve başlangıçlar içinde olacaklar. 2020’ye kadar yükler artmakla birlikte kariyer hayatlarına yepyeni bir yön verebilecek kararlılığı gösterebilirler. Bu süreçte kısıtlamalar olabilir ancak böylece kendi kendilerine yeterlililerini de kazanabilirler. Hem ilişkilerde hem de sağlık konusunda daha gerçekçi bir tutum içinde olabilirler.

Saka’lar için bu süreçte tam olarak bilemedikleri ya da elde olmayan koşullar bazı belirsizliklere ve yönsüzlüğe neden olabilir. Mesleki konularda henüz şimdiye kadar denemedikleri bir alana girebilirler. Ancak kimi zaman gizli düşmanlıklar ya da elde olmayan nedenler de gündeme gelebilir. Pek çok alanda ruhsallık ve kabullenme geliştirmek fayda olacak.

Balık’lar bu süreçte üzerindeki yükleri hafifletmeye, daha gerçekçi planlar
yapmaya başlayabilirler. Bir grup, ortaklaşa bir iş ya da dernek, parti gibi
sosyal bir örgüt içerisinde daha fazla sorumluluk alabilirler. Gelecek beklenti ve ümitlerini daha sorumlu ve gerçekçi biçimde gözden geçirmek durumundalar.

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.