Cumartesi

15.04.2017 - 02:30

Satürn’ün son çalımı

Geri dönen gezegenler eksik kalan şeylerin tamamlanması için önemli işaretlerdir. Geri dönen Satürn olduğunda işler ve sorumluluklar daha çok ağırlık kazanır

Sitene Ekle
Astroloji  |  R.Hakan Kırkoğlu pembenar@milliyet.com.tr Tüm Yazıları »

Satürn 25 Ağustos’a kadar sürecek olan geri hareketine başladı. Bu Satürn’ün Yay burcundaki son geri hareketi olacak. Geri dönen gezegenler eksik kalan şeylerin tamamlanması için önemli işaretlerdir. Geri dönen Satürn olduğunda yapılması gereken işler, sorumluluklar daha çok ağırlık kazanır. Satürn gerçekleri hatırlatan bir gezegen olarak geri hareketteyken ağırlığını daha fazla hissettirecektir.

Satürn’ü müfettişe benzetirim. Bu gezegen hangi evimizden geçiyorsa, o evin konularını düzeltmek için önümüze önemli görevler ve kısıtlamalar getirir. Eğer Satürn’ün talep ettiği şeyleri yerine getirip ertelemezsek uzun vadede bizim için faydalı sonuçları olduğunu görürüz.

Aşkta engeller var

Yay burcunda geri harekete dönen Satürn’ün getirdiği temaları yükselen burcunuza göre kısaca özetleyebiliriz. Yükselen Koçlar açısından uzaklarla, yabancılarla ilgili konularda, akademik alanda kısıtlamalar, görüşlerini yayma konusunda daha gerçekçi ve sorumlu olma ihtiyacı var. Yükselen Boğalar özellikle finansal konularda, ortaklaşa alanda daha fazla sorumluluk ve kısıtlama içerisinde olabilirler. Yükselen İkizler evlilikte, ortaklaşa işlerde ya da karşıtlık ve açık düşmanlık içeren konularda daha gerçekçi ve sorumlu davranmak durumunda.

Yükselen Yengeçler bu süre içerisinde sağlıkları, genel olarak iş ve çalışma konusunda, yeteneklerini daha iyi hale getirmek ve daha iyi organize olabilmek için çalışkan ve düzenli olma zorunluluğunu hissediyorlar. Yükselen Aslanlar için bu dönemde yaratıcılıklarını ve kendilerine güvenlerini daha fazla pekiştirebilecek çalışmalara ağırlık verecekleri çalışmalar önemli. Ancak aşkta, çocuklarla ilgili konularda ve hayattan keyif alma konusunda bazı blokajlar da var. Yükselen Başaklar son yıllarda işte dip noktadan geçerken, ailevi konularla daha ciddi sorumluluk içindeler. Bu dönemde gelecek için bir yön seçmek ve yola koyulmak, yeni adımlar atmak gerekiyor.

Yükselen Teraziler gerek eğitsel konularda gerekse düşünce dünyalarında daha sistemli, organize ve sorumlu olma durumundalar. Yakın çevreleri ve kardeşleriyle ilgili konularda sorumlu bir tutum içinde olmaları gerekiyor. Yükselen Akrepler iş hayatında ve parasal alanda kazançlarını daha sağlam ve istikrarlı kılmak için çaba içerisindeler. Gelirlerini ve para kazandıran yeteneklerini güçlendirecek çalışmalara daha çok odaklanabilirler. Yükselen Yaylar birkaç yıldır hayata daha gerçekçi ve sorumlu bir biçimde bakmaya başladılar. Bu süreçte hayatlarının dümenine geçmiş durumdalar. İlişkilerini daha sağlam bir temele oturtmak, gelecek için yeni temeller atmak onlar için büyük önem taşıyor.

Baskı ve sorumluluklar

Yükselen Oğlaklar birkaç yıldır hayat yönlerinde ve iş hayatında kontrolü son derece güç olan, elde olmayan koşullar içinde hareket ediyorlar. Bu süreçte, hayatınızda anlamı kalmayan unsurları temizlemek ve eskiyi geride bırakmak büyük önem taşıyor. Yükselen Sakalar  açısından son birkaç yıldır hedef ve isteklerini gözden geçirme, içinde bulunduğu gruba daha fazla katkı sağlama, sosyal alanda sorumluluk içinde olma gereği var. Bu şekilde ümitlerini yeniden şekillendirebilirler. Yükselen Balıklar son yıllarda büyük bir baskı ve sorumluluk altındalar. İş hayatında engeller ve önemli sınavlar içerisinde, mesleki koşulları yeniden tanımlamaları gerekiyor. 

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.