Gündem
31.03.2012 - 10:29 | Son Güncelleme: 31.03.2012-10:31

Saunalı polis merkezi

Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Orhanlı Polis Merkezi Amirliği emniyet personelinin daha verimli olabilmesi için sağladığı imkanlarla dikkat çekiyor. Bir spor kompleksini aratmayan polis merkezinde emniyet mensupları mesai saatleri dışında fitnes salonundan saunaya kadar birçok hizmeti kullanma imkanı buluyor.

Sitene Ekle

M.Akif ERDEM/İSTANBUL (DHA)

Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü daha önce Orhanlı Jandarma Karakolu olarak kullanılan binayı devralarak baştan sona yeniledi. Tuzla Belediye Başkanlığı, hayırsever vatandaşlar ve Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün finanse ettiği polis merkezi spor kompleksini aratmayan özellikleri barındırıyor.

VOLEYBOL VE basketbol SAHASI

Orhanlı Polis Merkezi Amirliği olarak hizmet veren binanın en dikkat çeken bölümü ise saunası. Mesai saatlerini bitiren personel belirlenen saat dilimleri arasında saunaya girerek rahatlama imkanı buluyor. Saunaya giren polis memurları böyle bir imkan sağladığı için Emniyet Müdürü Halit Serdar Uçan’a teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdi.Öte yandan fitnes salonunda spor yapan memurlarda keyifli bir şekilde zaman geçirme imkanı buluyor. Koşu bandı, ağırlık ve vücut jimnastik aletleriyle spor yapma imkanı bulan memurlar bu sayede zinde kaldıklarını ve daha verimli çalıştıklarını söylüyor. Spor kompleksi konforuna sahip olan Polis Merkezi Amirliği’nde bunların yanı sıra, dışarıdan gelen öğrenciler için emniyet alanında seminerlerin verildiği konferans salonu, yine memurların kullanabilmesi için voleybol ve basketbol sahası bile bulunuyor.

Elektiriklerin kesilmesi durumunda da enerji ihtiyacını sağlayan dev bir jeneratörde polis merkezinin hizmetine sunuluyor. Polis merkezine gelen vatandaşların istedikleri birimlere rahat ulaşabilmesi için renkli işaretler dikkat çekerken, polis merkezinin nezarethanelerinde tahta banklar yerine sünger koltuklarda şüphelilerin rahat edebilmelerini sağlıyor.

Polis merkezinin arşiv bölümü ise hem oldukça modern hem de evrakların kolay arşivlenebilmesini sağlayacak bir şekilde hazırlanmış. Önümüzdeki günlerde resmi açılışı yapılacak polis merkezi ile bilgi veren Tuzla İlçe Emniyet Müdürü Halit Serdar Uçan, "Buradaki yaptığımız bütün hizmetlerimizi Tuzla Belediye Başkan’ımızın ve halkımızın desteğiyle bütün bunları yaptık. Her şey düşünülmüş fitnes salonundan saunasına, buhar banyosundan basketbol voleybol sahalarına personelin her türlü ihtiyacına cevap verecek şekilde her şey düşünülmüş. Moral motivasyonunun en yüksek düzeyde tutacak bir hizmet sunmaktayız" dedi.


Etiketler: basketbol
Bilgi Yarışması"Çikolata renkli şarkıcı" sözü kime aittir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
İlk Özel TV Kanalımız hangisidir ?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX