GündemRSS
06.08.2013 - 13:03 | Son Güncelleme: 06.08.2013-13:05

SBS 2013 MEb yerleştirme -tercih sonuçları Burada

2013 sbs yerleştirme sonuçlarını en hızlı şekilde öğrenmek için http://sbs2013.meb.gov.tr/ buraya tıklayın. MEB sbs sonuçlarını gece yarısı süprzi yaparak bayram öncesi açıklamış oldu. SBS'den bayram hediyesi gibi sonuçlar...

Sitene Ekle
SBS 2013 MEb yerleştirme -tercih sonuçları Burada
SBS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
 
Seviye Belirleme Sınavı Yerleştirme Sonuçları , Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 6 Ağustos 'da açıklandı.
 
Milli Eğitim Bakanlığı , 6 Ağustos'da açıklayacağını önceden duyurduğu SBS Yerleştirme sonuçlarını , 6 Ağustos günün ilk dakikalarında açıkladı. 6 Ağustos Salı saat 00:00 açıklanan sonuçlar MEB'in resmi internet sayfasından adaylara duyuruldu.
 
8 Haziran 2013 günü gerçekleştirilen SBS'ye binlerce aday iyi bir liseye giriş yapabilmek için girdi. Adayların büyük heyecan içinde bitirdikleri sınavın ardından tüm öğrencileri sınav sonucu heyecanı sardı. Öğrencilerin ve velilerin heyecanla beklediği sınav sonucunun açıklanacağı sıra ,  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan SBS  sistemiyle ilgili bir açıklama geldi . Bakan Avcı  yaptığı açıklamada , bu yıl 8. sınıflara uygulanan SBS'nin son olduğunu bundan sonraki dönemde yeni bir sınav sistemi üzerinde çalıştıklarının altını çizdi. Geçtiğimiz günlerde yapılan toplantılarda kaba taslak projesi çıkan sınav sistemine göre adaylar 6 dersten 6 sınava girece . Farklı tarihlerde gerçkeleştirilen bu sınavlarda adayların kişisel eğilimleri saptanmaya çalışılacak.Yapılan bu açıklamanın ardından 12 Temmuz'un ilk dakikalrında , gece saat 00:00'da SBS sonuçları MEB tarafından açıklandı.
 
12 Temmuz 2013 'te açıklanan sınav sonuçlarının ardından , MEB , SBS tercih işlemlerinin 15- 21 Temmuz  yapılacağını duyurdu . Ancak adayların ve velilerin , şikayet ve talepleri üzerine bu tarih 29 Temmuz'a kadar uzatıldı. Adayların 18 yaşından küçük olmaları sebebiyle tercih işlemlerinden veliler sorumlu tutuldu. Bu yıl tercih işlemlerinde diğer yıllardan farklı olarak , değiştirme ve düzenleme mümkün kılınmadı . Bunun için adaylatın tercihlerini son derece dikkatli yapmaları konusunda MEB'den bir duyuru geldi. 29 Temmuz'un sonunda biten tercih işlemlerinin ardından yerleştirme sonuçlarıda geçtiğimiz gün 6 Ağustos saat 00:00'da açıklandı. MEB'in resmi internet sayfasından duyurulan sonuçlara adaylar TC kimlik numaralarını girerek ulaşabilirler.Ortaöğretim Yerleştirme Puanlarına göre okullara yerleştirilen adaylar 12-16 Ağutos tarihleri arasında yerleştirildikleri okullara kayıtlarını yaptırabilecekler.16 Ağustos'da biten kayıt işlemlerinin ardından , aynı gün saat 19:00'da yedek kontenjanda bulunan ve okulalra yerleşen adaylar açıklanacak.Yedek kontenjanla yerleşen adaylar ise okul kayıtlarını 29 Temmuz tarihine kadar yapabilecekler.
 
 
 
 
 
 
SBS Yerleştirme Sonuçları Açıklanıyor
 
Binlerce öğrencinin katıldığı SBS'nin yerleştirme sonuçları 6 Ağustos Salı  açıklandı. SBS tercih sonuçlarınızı öğrenmek için  http://oges.meb.gov.tr/ buraya tıklayın. SBS sonuçalrını tc kimlik nonuz veya öğrenci numaranız ve şifreniz ile öğrenebilirisiniz.  
 
SBS sonuçlarının açıklamsının ardından tercih işlemlerine başlayan adaylara MEB ,21 Temmuz'a kadar sğre vermişti. Verilen bu süreye şikayet eden veliler ve öğrencilerin şikayetleri üzerine MEB, tercih işlemlerini 29 Temmuz tarihine kadar uzatmıştı. 29 Temmuz'da sonra eren tercih işlmelerinin ardından heyecanlı bekleyiş başladı. 
 
MEB'in yaptığı açıklamaya göre yerleştirme sonuçları 6 Ağustos'da yani yarın açıklanacak. Yarın yerleştirme işlemlerinin açıklanmasının ardından ilk yerleştirmedeyerleşen öğrenciler , 12-16 Ağustos tarihleri arasında okullara kayıtlarını yaptırabilecekler.16 Ağustos'da kayıt işlerinin bitmesinin ardından saat 19:00'da yedek kontenjanla yerleşen adaylar açıklanacak.Yedek yerleştirmelerde yerleşen adaylar 29 tarihine kadar kayıtlarını yaptırabilecekler.
 
 
                                                        T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
                                                     Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği
 
 
                                                                   BASIN AÇIKLAMASI
Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi çerçevesinde, 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Seviye Belirleme Sınavı, 08 Haziran 2013 tarihinde yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerinde gerçekleştirilmiş, sonuçları 12 Temmuz 2013 tarihinde açıklanmış ve 15-29 Temmuz 2013 tarihleri arasında da tercihler alınmıştır.
Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi çerçevesinde yerleştirme işlemleri, öğrencilerin genel başarı sıraları ve yüzdelik dilimlerini gösterir şekilde açıklanan Ortaöğretime Yerleştirme Puanına (OYP) göre gerçekleştirilmiştir. Birinci yerleştirme sonuçları 06 Ağustos 2013 saat 00:00 itibariyle www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmaya başlayacaktır.
Öğrencilerimiz, TC Kimlik numarası ve doğum tarihiyle sonuç bilgilerini bu adresten öğrenebileceklerdir. Tüm öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Etiketler: sbs, meb, sbs 2013 tercihleri,
Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Aşağıdakilerden hangisi bir meyvedir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.