Siyaset
08.06.2011 - 02:30 | Son Güncelleme: 08.06.2011-2:30

Seçim gezisi mitinge dönüştü

Ankara’nın ilçelerinde yoğun ilgiyle karşılaşınca halka seslenen Kılıçdaroğlu,Ak Parti ile CHP mitinglerinin karşılaştırılmasını doğru bulmadığını söyledi

Sitene Ekle

MANSUR ÇELİK Ankara / Fotoğraf: SERDAR ÖZSOY

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da 10 Haziran Cuma günü yapacağı miting öncesinde merkez ilçeleri gezdi. Tuzluçayır’da 10 bin kişinin toplandığını gören Kılıçdaroğlu’nun gezisi mitinge dönüştü. “Bir korsan gösteri yapıyorsunuz” diyen Kılıçdaroğlu, “Demek ki halk özgürlüğe susamış” dedi. Kılıçdaroğlu, dün sabah CHP Genel Merkezi önünden parti otobüsüyle yola çıkarak, Çankaya, Dikmen, Mamak ve Sincan ilçelerini 6 saat boyunca otobüsle gezdi. Genç, yaşlı binlerce partilinin önünü kestiği otobüse yaklaşan herkesle tokalaşan Kılıçdaroğlu, zaman zaman büyük izdiham içerisinde otobüsten inerek CHP seçim bürolarını da ziyaret etti.

AKP’ye güvenmeyin
Tuzluçayır’da miting planlanmamasına karşın burada yaklaşık 10 bin kişinin toplandığını gören Kılıçdaroğlu, “Bir korsan gösteri yapıyorsunuz. Vallahi yapsanız da yapmasanız da Kemal kardeşiniz konuşacak. İlk kez 360 derecelik bir miting yapıyorum. Demek ki halk özgürlüğe susamış” dedi.
Kılıçdaroğlu, “AKP ne derse desin inanmayın, güvenmeyin. Tipik örnek mi istersiniz, bakın burada bir pankart var ‘Kombassan, Yimpaş paramız zehir zıkkım olsun’ diyor. Deniz Feneri de onlardan birisi. Paralarını yediler. Din iman dediler paramızı yediler” diye konuştu. “Vur vur inlesin Başbakan dinlesin” sloganları atılması üzerine Kılıçdaroğlu, “Hiç meraklanmayın o dinleyecek. O dinleyince ezberi bozuluyor. Ağzı da bozuluyor. 12 Haziran’da sandığa gidin oylarınızı atın” dedi.
Kılıçdaroğlu’nun Ankara turu sırasında renkli diyaloglar da yaşandı. Dikmen’de bir vatandaş “Hatay’a gidip oyumu kullanacağım” diye seslenirken, bazı Ankara Büyükşehir Belediyesi otobüsleri de selektör yaparak Kılıçdaroğlu’nu selamladı.
Kılıçdaroğlu, kırmızı ışıkta beklerken şoförlerden birisine çiçek verdi. Kılıçdaroğlu’na, “Abi nasılsın”, “Amca nasılsın” diye sık sık hal hatır sorulurken, çok sayıda vatandaş da, “Allahına kurban” diye bağırdı. Otobüse yanaşan çok sayıda yurttaş da “Kurtar bizi bunlardan artık” diyerek Kılıçdaroğlu’nun elini öpmeye çalıştı.

‘Mazotu 1.5 TL yapacağım’
Daha sonra İzmit’e geçerek 30 bin kişiye seslenen Kılıçdaroğlu, konuşmasında çiftçinin alın terinin karşılığını alamadığını belirterek “En pahalı mazotu, en pahalı gübre, en pahalı elektiriği size satarlar. Sonra alın terinizin de karşılığını vermezler. Tüm çiftçilere sesleniyorum. Başbakanlığım dönemimde mazotu 1.5 TL yapmazsam başbakanlığı da siyaseti de bırakacağım bunun da sözünü veriyorum” dedi.

 

Erdoğan devlet mitingi yapıyor
Yurttaşın elindeki, “Biz devlet arabasıyla değil tabanvay ile geldik” pankartını okuyan Kılıçdaroğlu, “Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingleri, devlet mitingleridir. Miting yapınca okulları tatil olur, devlet daireleri tatil olur yandaş fabrikalar kapanır. Neymiş Recep Bey’in mitingi kalabalık görünsün. Biz devletin değil halkın mitingini yapıyoruz. Halk için çalışıyoruz” diyerek Başbakan Erdoğan’ın yaptığı Ak Parti-CHP mitingleri kıyaslamasını eleştirdi.


Etiketler:
Bilgi YarışmasıAnadolu'da ilk parayı basarak takas usulünü kaldıran devlet hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" filminin yönetmeni kimdir?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX