Seda Sayan 'O Ses Türkiye'ye ne katar?

Yıldız Tilbe'nin 'O Ses Türkiye'den ayrılmasından sonra yerine kimin geleceği merak konusuydu. Aleyna Tilki'den İrem Derici ve Hülya Avşar'a pek çok isim zikredilirken, kazanan Seda Sayan oldu...

Seda Sayan 'O Ses Türkiye'ye ne katar?

'Essahlık', 'sahicilik', 'yeminlencilik'...

'Essahlık', 'sahicilik', 'yeminlencilik'...

Seda Sayan, şarkıcılık kariyerini geri planda tutup 'Sabahların Sultanı' olmaya karar verdiğinden beri çok daha geniş kitlelerce takip edilmeye başlandı. Bu bir gerçek.

Seda Sayan her ne kadar her şeyden önce başarılı bir yorumcu olsa da, 'essahlık', 'sahicilik', 'yeminlencilik' gibi kavramlar onun sayesinde hayatımıza dahil oldu.

"Herkes yüreğinin ekmeğini yer"

"Herkes yüreğinin ekmeğini yer"

Seda Sayan bu ülkeye "Herkes yüreğinin ekmeğini yer" diye bir atasözü kazandırdı. Ötesi var mı? Erol Köse'ye atarlandığı anlar, korkusuzluğu, "Dürüstüm ben" popülistliği...

Kendini kabul ettirdi mi? Evet. Ama son dönemde yerinde saymaya başlamıştı. Esra Erol'la özdeşleşen 'İzdivaç' konseptinden Müge Anlı'nın 'Tatlı Sert'ine kadar birçok formülü denedi.

En çok Seda Sayan'a yarayacak

En çok Seda Sayan'a yarayacak

Ama bir yerde artık tıkandı ne yazık ki... Seda Sayan'ın 'O Ses Türkiye' ekibine dahil olması en çok kendisi için pozitif bir gelişme. Sayan'ın 'O Ses Türkiye'ye katılmasına en çok kendisi sevinmeli...



Şaka maka 20 küsür yıldır çeşitli TV programlarıyla ekranların vazgeçilmezi haline dönüşen Sayan'ın artık biraz da asıl mesleği olan şarkıcılığa dönmesinin vakti çoktan gelmişti.

'İnandırıcılık problemi'

'İnandırıcılık problemi'

Seda Sayan'ın televizyonculuğu her zaman eleştiri konusuydu. Özellikle son yıllarda konuk aldığı isimlere objektif yaklaşamaması sıklıkla eleştirilmişti.

"Seda Sayan ve inandırıcılık problemi"ni ilk defa bu kadar sesli düşünmeye başlamıştık. Tam da bu noktada 'O Ses'teki samimiyet, Sayan'a çok ama çok iyi gelecek.

'Gurbaney'lere hazır mıyız?

'Gurbaney'lere hazır mıyız?

Hadise, Murat Boz ve Beyazıt Öztürk gibi isimlerin yanında baskın ve otoriter kaçması da önemli. Programın 'assolisti' yüzde 999.999 Seda Sayan olacak.

"Gurbaney"ler patlatacak, "Ablana gel, gel"ler havada uçuşacak. Programın 'arabesk-fantezi' kategorisinden jüri üyesi bir türlü istikrara kavuşmamışken Seda Sayan enteresan bir istikrar ve renk katabilir programa.

Kağıt üstünde doğru bir seçim

Kağıt üstünde doğru bir seçim

Hülya Avşar, Ebru Gündeş, Sibel Can ve Yıldız Tilbe'den sonra bu defa da Seda Sayan'la yola devam ediliyor. Bu isimlerin her biri kendini kanıtlamış olsa da halkın Seda Sayan'a olan tutkusu da ortada.

Dolayısıyla doğru bir seçim. En azından kağıt üstünde. Sinerji kısmında mayanın tutup tutmayacağı ise ilk bölümün ilk dakikasında ortaya çıkacak.

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak