Gündem
19.03.2017 - 16:35 | Son Güncelleme: 19.03.2017-16:45

Sedat Kapurtu (Çılgın Sedat) kimdir?

Çılgın Sedat lakabıyla ünlenen Sedat Kapurtu, Survivor 2017 Ünlüler takımında yarışıyor. Bu haftanın eleme potasına giren Sedat Kapurtu'nun hayatı merak ediliyor. İşte Survivor Sedat Kapurtu ile ilgili merak edilen tüm detaylar...

Sitene Ekle

Sedat Kapurtu Survivor Ünlüler takımında başarılı performans gösterse de Adem ile yaşadığı tartışmadan dolayı eleme potasında yer aldı. Sedat Kapurtu'nun Survivor adasından bu hafta elenip elenmeyeceği merak konusu oldu. Gündemde araştırılmaya başlanan Sedat Kapurtu'nun kim olduğuna dair bilgileri derledik.

SEDAT KAPURTU KİMDİR?

Çılgın Sedat olarak tanınan Sedat Kapurtu aslen Sivaslıdır. 16-17 yaşlarındayken mahalle arasında futbol oynayarak spora yönelen Sedat Kapurtu'nın kardeşi Vedat Kapurtu (d.1978) da futbolla ilgilenmektedir. Futbol kariyerine nokta koyarak müzik alanında çalışmalar yapan Sedat Kapurtu'nun kardeşi ise profesyonel futbolcu olarak kalecilik yapmaya devam etmektedir.

Sedat Kapurtu, 4 sene Kadıköy Halk eğitim merkezinde eğitim aldıktan sonra Şan bölümü okudu. Tar ve Cümbüş çalmaya başlayan Sedat Kapurtu'ya 17 yaşında hocası cümbüş hediye etmiştir. Hocasının aynı yıl vefat etmesinin ardından evlatları, cümbüşü babamızdan yadigar diyerek almışlardır. Çok iyi bir cümbüş ustası olabilecekken yaşadığı bu durumun ardından Sedat Kapurtu sazına küsmüş bu tarihin ardından cümbüşü eline hiç almamıştır. İyi bir müzik kulağına sahip olan Çılgın Sedat, bağlama, davul, bateri, klavye, kanun çalabilmektedir.


Yorum Yazın
Gönder
Bilgi Yarışması"İstanbul Kanatlarımın Altında" filmiyle tanınan yönetmenimiz kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
İlk olimpiyatlar hangi ülkede yapıldı?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX