Ege

11.11.2017 - 03:55 | Son Güncelleme: 11.11.2017-3:56

Seferihisar’dan başlıyor

Toplu ulaşıma minibüslerin de dahil edileceği sistem yakında devreye girecek. Başkan Kocaoğlu, “ESHOT, minibüs hattından çekilecek” dedi

Sitene Ekle

‘REKABET ETMEYİZ’

Büyükşehir Başkanı Kocaoğlu esnafla buluştu, yeni sistem hakkında bilgi verdi. Aziz Kocaoğlu, minibüslerin dahil edileceği sistemin pilot uygulamasını anlattı, “Toplu taşıma esnafıyla rekabet etmeyeceğiz” dedi.

‘KİLOMETRE HESABIYLA ÜCRET’

İzmir Büyükşehir, toplu ulaşım sistemine minibüslerin de dahil edilmesi için geliştirdiği yeni sistemin pilot uygulamasını Seferihisar’dan başlatacak. İlçedeki minibüsçülerle toplantı yapan Başkan Aziz Kocaoğlu, “Bizim birinci önceliğimiz, ekmeğinizle oynamamaktır. Belediye olarak toplu taşıma yapan esnafla rekabet etmeyiz” dedi. Sistemin uygulanmasıyla, minibüslerin çalıştığı hattan ESHOT çekilecek. Yolcudan ücret kilometre hesabıyla kesilecek.

Esnaftan teşekkür

İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, kente daha iyi bir hizmet verebilmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ulaşımda entegrasyon projesi üzerinde çalıştıklarını belirtti. Seferihisar’da bir deneme çalışması yapılacağını söyleyen Mutlu, “Biz bu entegrasyonun yapılmasını istiyoruz” dedi. Seferihisar Minibüsçüler Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanı Ahmet Acar da Başkan Kocaoğlu’na teşekkür etti.        


İbrahim Müteferrika Osmanlı'ya hangi yeniliği kazandırmıştır?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX