Manisa

Yerel Haber
11 Eylül 2019 - 16:17

Şehidin Mezarında Bakım Çalışması

Şehidin mezarında bakım çalışması

MANİSA'nın Akhisar ilçesinde, Kurtuluş Savaşı'nın ilçedeki ilk şehitlerinden İsmail Efendi'ye ait Çağlak Mevkisi'ndeki kabrin bakımı yapıldı.

Kurtuluş Savaşı'nın Akhisarlı ilk şehitlerinden "Pulların İsmail" lakaplı İsmail Efendi'nin bakımsız mezarı için harekete geçildi. Akhisar Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ile Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, İsmail Efendi'nin kabrinin bakımını gerçekleştirdi. Mezarlıktaki eskiyen Türk Bayrağı, yenisiyle değiştirildi. Şehidin mezarındaki otlar temizlendi, çöpler toplandı. Bakım işlerinin bitmesinin ardından şehidin mezarı başında dua okundu, çiçekler bırakıldı.

Akhisar Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Barış İçöz, "Burası şehir dışında kaldığı için yıllardır bakım yüzü görmemiş. Bu durum beni ve arkadaşlarımı oldukça üzdü. Konuyu Belediye Başkanımız Besim Dutlulu ile paylaştık. O da sağ olsun, bize her türlü desteği verdi. Hep birlikte şehidimizin mezarına sahip çıkarak, burayı ziyaret edilebilir bir hale getirdik" dedi.

Barış GEZİCİ / AKHİSAR (Manisa), (DHA)

FOTOĞRAF

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.