Ege

05.10.2017 - 05:58 | Son Güncelleme: 05.10.2017-6:00

Şehircilik Özel Ödülü Denizli’ye

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatları’nda Kültür, Turizm ve Doğal Yaşam Merkezi projesiyle ‘Şehircilik’ ödülüne layık görüldü. Başkan Zolan, “Gurur duyduk” dedi

Sitene Ekle

RAMAZAN ÇETİN DHA

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 36 ülkeden 2 bin 223 adet mühendislik, mimarlık, şehircilik, tasarım ve fikir kategorilerinde projenin yarıştığı Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatları’nda; Kültür, Turizm ve Doğal Yaşam Merkezi projesiyle, Türk Dünyası Şehircilik Özel Ödülünü kazandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin onursal başkanlığını yaptığı, yarışmaya 36 ülkeden mühendislik, mimarlık ve şehircilik mesleğinin duayen isimleri katıldı. Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği’nin organize ettiği Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatları’nda Türkiye ile birlikte Azerbaycan, KKTC, Kırgızistan ve Kazakistan’da biten ya da tamamlanma aşamasındaki Kıta Aşan Mega Projeler, Mühendislik Projeleri, Mimarlık Projeleri, Şehircilik Projeleri ile Tasarım ve Fikir Projeleri ödülleri dağıtıldı.

Antik kentle yarıştılar

Yarışmaya, Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, Denizli Kayak Merkezi ve 2008 yılında Türkiye’de ilk kez antik bir kentin kazı işletmesinin devralındığı Laodikya Antik Kenti bulunan Kültür, Turizm ve Doğal Yaşam Merkezi projesi ile katılan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bilim kurulu ve jürinin ortak kararı ile Türk Dünyası Şehircilik Özel Ödülü’ne layık görüldü. 

‘Emin adımlarla ilerliyoruz’

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türk dünyasından birçok ülkenin katıldığı uluslararası proje olimpiyatlarında Büyükşehir Belediyesi olarak ödül almanın onur ve gururunu yaşadıklarını belirtti, “Denizli turizmine yeni bir soluk getiren turizm yatırımlarımızı içinde barındıran bu çalışmamız, 2 binden fazla projenin katıldığı uluslararası proje olimpiyatında Şehircilik Özel Ödülüne layık görüldü. Bu ödül bizim için büyük bir mutluluk. Denizli’miz turizmde marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor” diye konuştu.
 


©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX