Kayseri

Yerel Haber
17 Haziran 2016 - 15:14

ŞEHİT FURKAN DOĞAN CAMİ İBADETE AÇILDI

IHA

Talas Belediyesi ve hayırsever Mustafa Argun tarafından Talas’ın Reşadiye ilçesine yaptırılan Şehir Furkan Doğan Cami, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımı ile açıldı.
Cuma namazının ardından düzenlenen açılış törenine, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Müftüsü Şahin Güven ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri’nin hayırsever bir şehir olduğunu söyledi. Hayırseverler tarafından yaptırılan caminin açılışında bulunmaktan memnuniyet duyduğu belirten Özhaseki, Furkan Doğan’ın kendilerine şefaatçi olmasını istedi.
Kendi çocukluğunda kendilerini camiden enselerine vurarak kovduklarını anlatan Özhaseki, çocukların camiye alıştırılması gerektiğini söyledi. Çocukların gürültüsünden dolayı camiden kovulmaması gerektiğini söyleyen Bakan Özhaseki, çocukların gürültüsünün melek cıvıltısı olduğunu kaydetti.

KayseriYerel Seçim Sonuçları

Kayseri Hava Durumu

13°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.