Tokat

Yerel Haber
19 Eylül 2014 - 14:39

ŞEHİTLİKTE BAŞKANDAN DUA

IHA

Tokat’ta, Gaziler Günü dolayısı ile şehitlikte düzenlenen programda müftülük görevlisinin geç kalması üzerine Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu dua okudu.
Tokat’ta Gaziler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende Vali Cevdet Can, Tokat Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hacı İlbaş, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Muharip Gaziler Derneği Başkanı İsmail Taşova Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Yapılan konuşmanın ardından protokol üyeleri Garnizon Şehitliği’ni ziyaret etti. Protokol üyeleri burada Gaziosmanpaşa Ortaokulu’ndan gelen öğrenciler ile birlikte şehit mezarlarına karanfil bıraktı.
Ardından protokol üyeleri dua okumak istedi. Fakat bir süre bekleyen Vali Cevdet Can’a, görevliler müftülükten kimsenin gelmediğini söyledi. Bunun üzerine, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hacı İlbaş yanında bulunan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na dönerek, "Başkanım" diye seslendi. Başkan Eroğlu ise Vali Cevdet Can’a, "Biz mi okuyalım Sayın Valim" dedi. Vali Cevdet Can da, "Burada imam hatip mezunu olarak sen varsın. Sesin güzel ve gür" diyerek dua okumasını istedi. Ardından Başkan Eyüp Eroğlu da şehitler için dua okudu.
Okunan duanın ardından Vali Cevdet Can ve protokol üyeleri şehit mezarlarına su döktü. Vali Cevdet Can ve beraberindekiler daha sonra Tokat Gaziler Derneği ile Tokat Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret ederek, gazilerle sohbet etti.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.