TeknolojiRSS
13.02.2014 - 00:55 | Son Güncelleme: 13.02.2014-16:11

Şehzade Mustafa Ölüm Sahnesini izle (Şehzade Mustafa kimdir?)

Türkiye bu sahneyi konuşuyor. Star TV ekranlarından yayınlanan Muhteşem Yüzyıl, Şehzade Mustafa'nın ölüm sahnesi ile izleyecilerine duygusal dakikalar yaşattı. Muhteşem Yüzyıl Şehzade Mustafa ölüm sahnesini izlemediyseniz haberimizde bulunan videodan izleyebilirsiniz.Şehzade Mustafa Ölüm Sahnesini tıkla izle (Şehzade Mustafa kimdir?)

Sitene Ekle
Şehzade Mustafa Ölüm Sahnesini izle (Şehzade Mustafa kimdir?)
Türkiye bu sahneyi konuşuyor. Star TV ekranlarından yayınlanan Muhteşem Yüzyıl, Şehzade Mustafa'nın ölüm sahnesi ile izleyecilerine duygusal dakikalar yaşattı.  Muhteşem Yüzyıl Şehzade Mustafa ölüm sahnesini izlemediyseniz haberimizde bulunan videodan izleyebilirsiniz.Şehzade Mustafa Ölüm Sahnesini tıkla izle (Şehzade Mustafa kimdir?)
 
123.bölümünde Şehzade Mustafa'nın 461 yıl önce gerçekleştirilen katli ekranlara taşındı.  Kanuni Sultan Süleyman'ın kendisine ihanet ettiğini düşündüğü oğlu Şehzade Mustafa'yı huzuruna çağırması herkesi endişelendirmiştir. Şehzade Mustafa Mahidevran Sultan’la eşi Mihrünnisa Hatun’un tüm engel olma çabalarına ve çadırına atılan oklu idam fermanına rağmen, babası Sultan Süleyman'a güvenerek çadıra gitmeye karar veriyor. Çadıra yankılıç giden Mustafa cellatların elinden kurtulsa da Zal Mustafa'nın müdahale etmesiyle beraber boğduruluyor. Şehzade Mustafa'nın boğulma anını ise Sultan Süleyman tül perdelerin arkasından seyrediyor. 
 
Muhteşem Yüzyıl 123.Bölüm Özeti
 
Mustafa’nın ölümüne hükmeden Süleyman, sessizliğe bürünüyor. Mustafa, Süleyman’dan gelen emirle ordugaha çağırılıyor. Süleyman’ın halinden korkan Hürrem ise Mustafa’nın sona yaklaştığını anlıyor. Herkes Mustafa’nın ordugaha gitmesini engellemeye çalışırken, Mustafa babasının kendisine kıyacağına inanmak istemiyor!  Cihangir, babasından Mustafa’yı öldürmeyeceğine dair söz alıyor! Atmaca ve Taşlıcalı Mustafa’dan gizli bir isyan tertip ediyor. Son anda ihaneti anlayan Atmaca, ölümle burun buruna geliyor.Ve şehzade Mustafa çadıra giriyor. 
 
Süleyman kararını vermiştir!
Süleyman verdiği kararın ağırlığıyla sessizliğe bürünür. O’nun bu hali Hürrem’i korkutur. Cihangir ve Bayezıt, Süleyman’ı Mustafa’ya tuzak kurulduğuna ikna etmek ister. Süleyman ise kararını vermiştir. 
 
Süleyman Mustafa’yı ordugaha çağırır.Mahidevran ve Nisa, Mustafa’nın Süleyman’ın karşısına çıkmasını engellemeye çalışırlar. Mustafa, babasının kendisini öldüreceğine inanmak istemez. 

İŞTE TÜRKİYE'Yİ EKRANA KİLİTLEYEN O SAHNE
 


Şehzade Mustafa kimdir?
 
Şehzade Mustafa (1515, Manisa - 6 Ekim 1553, Konya), Kanuni Sultan Süleyman'ın Mahidevran Sultan'dan olma oğlu. Saruhan, Amasya, Konya sancak beyliklerinde bulunmuştur. Babasının tahtına göz dikmekle suçlanmış; Nahcıvan seferi'ne giden Osmanlı ordusunun Konya’da konakladığı sırada, padişahın otağında boğdurulmuştur. Katli, devlete isyan suçundan dolayıdır; ancak deliller ve şahitler konusunda tartışma bulunmaktadır. Hürrem Sultan'ın tahta kendi oğullarından birini geçirmek için Şehzade Mustafa'ya tuzak kurduğu ve ölümünü hazırladığı iddia edilmektedir.
 
1515 yılında babası Kanuni Sultan Süleyman’ın şehzadeliği sırasında Manisa’da dünyaya geldi. Dedesi Yavuz Sultan Selim’in 1520’de hayatını kaybetmesi üzerine Osmanlı tahtına oturmak üzere İstanbul’a giden babasının yanında İstanbul’a gitti.
 
 
Hain Kim?
Atmaca ve Taşlıcalı, Mustafa’dan habersiz bir isyan hazırlar. Atmaca ordugaha gidip, yeniçeri ağalarını plandan haberdar eder. Mustafa asla o çadıra girmeyecektir. Ancak içlerindeki hainden haberleri yoktur. 
 
Mustafa, babasının kendisine kıyacağına inanmak istemiyor!
Cihangir, Süleyman’dan abisini öldürmeyeceğine dair söz alır. Şehzade Mustafa ordugaha gelir. Çadırına üzerinde Süleyman’ın Mustafa’yı öldüreceği yazan bir not atılır. Mustafa kuşkulansa da Cihangir’den aldığı sözle babasına olan inancı artar.
 
Mustafa babasının çadırına yürürken, Atmaca kendilerine ihanet edildiğini anlar. Mustafa çadıra girer. Dilsiz cellatları görünce babasının kendisinden vazgeçtiğini anlayan Mustafa için artık çok geçtir.
 

Dünyanın en ünlü şirketlerinde çalışma imkanı için tıklayın!

Yorum Yazın
Gönder
Derya Büyükuncu hangi dalda bir sporcudur?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX