Şeker hastalığına yararlı besin takviyeleri!

Şeker hastalığı, tıpta diyabet olarak tanımlanan ve ölümcül olabilen pek çok kronik hastalığa neden olan ciddi bir hastalıktır.

Şeker hastalığına yararlı besin takviyeleri!
YORUMLAR
GönderKalan 420 karakter
Yeni yıla CI Editions ile girinContemporary Istanbul, CI Editions eserleri ile sanatseverleri yeni bir yıla uğurluyor!
2015 baharında 70'lere gidiyoruzModada geçmişlere dönme akımı kendisini 2015 baharında da gösterecek...
‘Horlama’ deyip geçmeyinÖzellikle gece şiddetli horlama sonucu solunum durması yaşayan kişilerde görülen uyku apnesi, kalp yetmezliği, kalp krizi, tansiyon, şeker, kilo alma, depresyon, sürekli yorgunluk ve uyku hali ile trafik kazalarına neden olabiliyor.
Çanakkalenin Yöresel YemekleriSıcak insanları ve güzel doğasıyla mutlaka görülmesi gereken illerimizden biri olan Çanakkale'nin yöresel yemeklerine ve tariflerine hep birlikte göz atalım.
Aynı ortamda bulunmak bile alerji sebebi!Acıbadem Bahçeşehir Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Özge Mergen Sağlam, en alerjen 10 besini, belirtilerini ve ilk yardım kurallarını anlattı.
Aşk bu şans oyunu değil!Doğası gereği sosyalleşme çabası içinde olan bireyin ilk defa okula gitmeye başladığı günden itibaren türlü sorunlarla karşılaşması da olağandır'' diye sözlerine başlayan uzman hipnoterapist ve sosyolog Gani Eser yine çok önemli bir konuyu kaleme alarak geçiyor okuyucularının karşısına..
Evinize hava katacak 25 detayEvinizin dekorasyonunda yapacağınız ufak değişikliklerin neler yaratacağını hayal bile edemeyebilirsiniz. İşte ufak ama etkili detay önerileri...
PEMBE BLOG
1/6

ŞEKER HASTALIĞINDA KULLANILABİLECEK İLAÇ DIŞI DOĞAL MADDELER

Şeker hastalığı, tıpta diyabet olarak tanımlanan ve ölümcül olabilen pek çok kronik hastalığa neden olan ciddi bir hastalıktır.

Genelde basitçe ikiye ayrılmaktadır. İlki ya da tip I diyabet olarak bilinen formu genellikle çocukluk döneminden itibaren aniden başlayan ve pankreasın insülin üreten yapılarının çeşitli nedenlerle hasarlaşması sonucu mutlak insülin eksikliği ile giden çok ciddi bir hastalıktır.

İnsülin direncini kaldırmak ve kilo vermenize yardımcı olabilecek besin takviyeleri için tıklayın

Bu tür diyabette, çok yakın doktor kontrolü, insülin tedavisi, çok dikkatli uygulanacak beslenme rejimi, hayat kurtaran ya da ömrü uzatan en önemli yaklaşımlardır. Şeker hastalığının erişkinlerde sıklıkla görülen ve genellikle kilo alımı ile ortaya çıkan tip II diyabet olarak tanımlanan formunda ise; insülinin mutlak eksikliği değil, insülin yetersizliği mevcuttur. Bu tür şeker hastalığında hızlanmış bir damar sertliği, göz hasarları, sinir sistemi hasarları, yara iyileşme bozuklukları, sık geçirilen enfeksiyonlar, çokca karşımıza çıkan sorunlardır. Bu hastalıkta da yine tip I diyabette olduğu gibi, yakın doktor kontrolü, insülin yapımı artıran ilaçların kullanılması esastır. Ancak tip II diyabet, özellikle kilo alımı ile ortaya çıktığı için mutlaka sıkı bir diyet ile sağlıklı ve yavaş yavaş kilo kaybetmeyi sağlayan üzüm çekirdeği ekstresi ile doğal krom içeren Exodex tabletin kullanılması önerilmektedir.

Kilo kaybının yanı sıra, diyabete bağlı olarak ortaya çıkabilecek kalp krizi, felç, körlük gibi pek çok ciddi hastalığa karşı da önlem alınmalıdır. Bu önlemlerin başında, bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış doğal ya da bitkisel standardize tabletlerin kullanılması gereklidir.

Galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol tuşlarını kullanabilirsiniz.