• Tüm Galeri haberlerde arayın
  • Getir
Şeker hastalığına yararlı besin takviyeleri!
Şeker hastalığına yararlı besin takviyeleri!

ŞEKER HASTALIĞINDA KULLANILABİLECEK İLAÇ DIŞI DOĞAL MADDELER

Şeker hastalığı, tıpta diyabet olarak tanımlanan ve ölümcül olabilen pek çok kronik hastalığa neden olan ciddi bir hastalıktır.

Genelde basitçe ikiye ayrılmaktadır. İlki ya da tip I diyabet olarak bilinen formu genellikle çocukluk döneminden itibaren aniden başlayan ve pankreasın insülin üreten yapılarının çeşitli nedenlerle hasarlaşması sonucu mutlak insülin eksikliği ile giden çok ciddi bir hastalıktır.

İnsülin direncini kaldırmak ve kilo vermenize yardımcı olabilecek besin takviyeleri için tıklayın

Bu tür diyabette, çok yakın doktor kontrolü, insülin tedavisi, çok dikkatli uygulanacak beslenme rejimi, hayat kurtaran ya da ömrü uzatan en önemli yaklaşımlardır. Şeker hastalığının erişkinlerde sıklıkla görülen ve genellikle kilo alımı ile ortaya çıkan tip II diyabet olarak tanımlanan formunda ise; insülinin mutlak eksikliği değil, insülin yetersizliği mevcuttur. Bu tür şeker hastalığında hızlanmış bir damar sertliği, göz hasarları, sinir sistemi hasarları, yara iyileşme bozuklukları, sık geçirilen enfeksiyonlar, çokca karşımıza çıkan sorunlardır. Bu hastalıkta da yine tip I diyabette olduğu gibi, yakın doktor kontrolü, insülin yapımı artıran ilaçların kullanılması esastır. Ancak tip II diyabet, özellikle kilo alımı ile ortaya çıktığı için mutlaka sıkı bir diyet ile sağlıklı ve yavaş yavaş kilo kaybetmeyi sağlayan üzüm çekirdeği ekstresi ile doğal krom içeren Exodex tabletin kullanılması önerilmektedir.

Kilo kaybının yanı sıra, diyabete bağlı olarak ortaya çıkabilecek kalp krizi, felç, körlük gibi pek çok ciddi hastalığa karşı da önlem alınmalıdır. Bu önlemlerin başında, bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış doğal ya da bitkisel standardize tabletlerin kullanılması gereklidir.