Seksi ve sıkı kalça için 15 dakikalık egzersiz

Güzel ve sıkı kalçalar, erkeklerin her daim beğendiği ve kadınları çekici kılan bir özelliktir. Ancak kalçadaki kaslar hakkında bilinmesi gereken bir püf noktası vardır: sürekli çalıştırılmadıkları takdirde sarkma, çatlama ve selülit gibi sorunlar görülebilir.

Seksi ve sıkı kalça için 15 dakikalık egzersiz
YORUMLAR
GönderKalan 420 karakter
Mankenlerin tercih ettiği en güzel 7 gelinlikSüper modellerin düğünleri de elbette moda şovuna dönüyor. İşte en güzel gelinlikleri tercih etmiş mankenler...
Uçuğa ne iyi gelir, uçuk nasıl önlenir?Hem canımızı acıtan hem de güzelliğimize gölge düşüren uçuklardan korunmanın yolları ve uçuğa iyi gelen öneriler...
Çocuğunuz böyle oturuyorsa dikkat!Çocukların yanlış oturuş pozisyonları, önlem alınmazsa ileride bel, sırt ve omurga gibi vücudun önemli bölümlerinde kaymalar meydana getiriyor.
Gribe yakalanmamak istiyorsanız dikkat!Medicana Sivas Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Abdülkadir Yıldırım gribe karşı alınacak tedbirler ve tedavi süreci hakkında bilgi verdi.
Fırında mantar gratenAz malzeme ile hazırlayabileceğiniz lezzetli bir tarif…
Bağırsakları rahatlatan 7 süper besinBağırsakların sağlığı ve sindirimin düzgün yapılabilmesi için yemeniz gereken besinleri sizler için derledik.
Ölümsüz aşkın hikâyesi AgapiTürkiye’de de çoksatanlar listesinden inmeyen, romanları beğeniyle okunan yazar Sarah Jio, son romanında ölümsüz aşk Agapi’nin peşinden gidenleri anlatıyor.
Tasarım harikası 10 masaMobilyada sınırın biraz ötesine geçip evinizi "cool" bir görünüme kavuşturmak isterseniz bu masa tasarımları mutlaka aklınızda olsun.
Bir fincanlık aşkSevimli hayvanların fincan içindeki hallerine bayılacaksınız...
PEMBE BLOG
1/3

Haftada 3 kez 15 dakikalık periyotlar halinde tekrarlandığında bu egzersizler kalçalarınızın sıkılaşmasını sağlayacaktır.

KALÇA EGZERSİZİ 1:ÇÖMELME

Başlama pozisyonu: Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın, göğsünüzü gerin ve kollarınızı öne doğru uzatın. Omuzlarınızı arkaya doğru itin.

Egzersiz: Dizlerinizi kırın, kalçanızı geri itin ve sandalyeye oturuyormuş pozisyonu alın. Vücudunuzu yavaşça öne doğru eğin ve tekrar sırtınızı dikleştirin.

 

Egzersizin püf noktaları:

•    Kalçalarınızı dizlerinizin hizasından daha aşağıya bırakmayın. Kalçanız yere paralel bir hat oluşturmalıdır.
•    Topuklarınızı yerden kaldırmayın.
•    Sırtınız dik durmalıdır.
•    Çömelme hareketini yavaşça yapmaya gayret gösterin.
•    Bu egzersiz gluteus maximus denen baldırların ön ve arkasında bulunan kasları çalıştırmaya yardımcı olur.

 

Galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol tuşlarını kullanabilirsiniz.
Şık bir iş yemeğine gidiyorsak