Seksi ve sıkı kalça için 15 dakikalık egzersiz

Güzel ve sıkı kalçalar, erkeklerin her daim beğendiği ve kadınları çekici kılan bir özelliktir. Ancak kalçadaki kaslar hakkında bilinmesi gereken bir püf noktası vardır: sürekli çalıştırılmadıkları takdirde sarkma, çatlama ve selülit gibi sorunlar görülebilir.

Seksi ve sıkı kalça için 15 dakikalık egzersiz
Nicole Kidman kendine hayran bıraktıHollywood efsanesi Nicole Kidman Interview Magazine isimli dergiye verdiği pozlarla nefes kesti.
Gençken çirkin olan ünlülerGençken pek de çekici olmayan ancak yaş aldıkça güzelleşen ve daha yakışıklı hale gelen ünlüler
Başarılı ebeveyn olmanın yolu ebeveyn koçluğundan geçiyorÇocukların mutlu bireyler olarak yetişmesinin yolu, anne babalarının onlara doğru biçimde yaklaşmasından geçiyor.
Ev yapımı öksürük şurubuÖksürüğe karşı iyi gelen ev yapımı öksürük şurubunu deneyin, öksürük sorununuzdan doğal yollarla kurtulun.
Pratik acılı domates ezmesi tarifiİşte kahvaltılara yeni bir lezzet katan acılı domates ezmesi tarifi...
Evde salıncak yapımıSiz de evinizde tasarlayacağınız salıncakla bahçenizde keyifli dakikalar geçirebilirsiniz...
Defterlerde nostaljik çizgiBir kez görenlerin aşık, içinde yaşayanlarınsa tutkun olduğu İstanbul, şimdi Keskin Color’ın yeni defter serisinde en etkileyici kareleri ile hayat buluyor.
VİDEOLAR

PEMBE BLOG
1/3

Haftada 3 kez 15 dakikalık periyotlar halinde tekrarlandığında bu egzersizler kalçalarınızın sıkılaşmasını sağlayacaktır.

KALÇA EGZERSİZİ 1:ÇÖMELME

Başlama pozisyonu: Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın, göğsünüzü gerin ve kollarınızı öne doğru uzatın. Omuzlarınızı arkaya doğru itin.

Egzersiz: Dizlerinizi kırın, kalçanızı geri itin ve sandalyeye oturuyormuş pozisyonu alın. Vücudunuzu yavaşça öne doğru eğin ve tekrar sırtınızı dikleştirin.

 

Egzersizin püf noktaları:

•    Kalçalarınızı dizlerinizin hizasından daha aşağıya bırakmayın. Kalçanız yere paralel bir hat oluşturmalıdır.
•    Topuklarınızı yerden kaldırmayın.
•    Sırtınız dik durmalıdır.
•    Çömelme hareketini yavaşça yapmaya gayret gösterin.
•    Bu egzersiz gluteus maximus denen baldırların ön ve arkasında bulunan kasları çalıştırmaya yardımcı olur.

 Makyajınla fark yaratmak ister misin?
Önerilerimizi uygulayanlar sonuçlardan çok memnun :)


Kaynak: Makyaj.com


Zor da olsa işe geldik