Selena Gomez

 • İsim
  : Selena
 • Soyad
  : Gomez
 • Mesleği
  : Oyuncu,şarkıcı
 • Doğum Tarihi
  : 22.07.1986
  1986-07-22
 • Uyruğu
  : A.B.D
BİYOGRAFİSİ

ABD'li oyuncu ve şarkıcı. En iyi bilinen rolü Emmy ödüllü Waverly Büyücüleri adlı Disney Channel dizisindeki Alex Russo karakteridir. Sonradan Selena, Another Cinderella Story, Waverly Büyücüleri: Film ve Prenses Koruma Programı gibi filmlerde de rol aldı. Ayrıca Ramona and Beezus adlı sinema filminde de rolünü devam ettirdi.
 
Selena'nın kariyeri müzik dünyasına doğru genişledi; Gomez, Selena Gomez & the Scene adlı pop grubunun kurucusu ve solistidir. "Kiss & Tell","A Year Without Rain" ve "When The Sun Goes Down" adlı üç tane RIAA Altın sertifikalı albümü çıkartan grup, Nisan ayı itibariyle Amerika Birleşik Devletleri'nde 1.354.000 tane albüm satışı yaptı. Ayrıca Gomez, Hollywood Records ile kayıt anlaşması imzaladıktan sonra Tinker Bell, Another Cinderella Story ve Wizards of Waverly Place gibi filmlerin soundtrack'larına da katkıda bulundu. 2008 yılında Selena Gomez, UNICEF İyi Niyet Elçisi olarak atandı. 2012 yılında Spring Breakers adlı gençlik filminde James Franco gibi isimlerle oyunculuk yaptı.
 
2011 yılında The Scene'nle yayınladığı ''When The Sun Goes Down'' adlı 3 albümünün ardından Nisan 2013'te 4. stüdyü ve ilk solo albümünün habercisi ''Come&Get It'' şarkısını yayınlamıştır. Ayrıca bu şarkı Gomez'in, ilk liste başarısını da beraberinde getirmiştir. 3 ay gibi bir süre ardından 2. teklisi ''Slow Down'' ı yayınlamıştır. İlk tekli kadar olmasa da bu tekli de hit olmayı başarabilmiştir.Ayrıca Unicef'in ''En Genç İyi Niyet Elçisi'' seçilmiştir. Bu yıl Haziran ayında Gracie Elliot Teefey adında bir küçük kız kardeşi olmuştur.
 
Doğum gününden bir gün önce, 21 Temmuz 2013'te, ''Stars Dance'' adını verdiği ilk solo albümünü yayınlamıştır. Albüm kısa süre içerisinde iTunes'ta ilk sıraya yerleşmiştir.


Selena Gomez biyografisi

Selena Gomez kimdir?

Selena Gomez 22.07.1986 tarihinde doğmuş olup Oyuncu,şarkıcı olarak görev yapmaktadır.

Selena Gomez kaç yaşındadır?

Selena Gomez 22.07.1986 tarihinde doğmuş olup 32 yaşındadır.

Selena Gomez ne iş yapar?

Selena Gomez Oyuncu,şarkıcı olarak görev yapmaktadır.

Selena Gomez nerelidir?

Selena Gomez A.B.D vatandaşıdır.

En Çok Konuşulan Haberler
  ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.