GündemRSS
31.07.2012 - 14:13 | Son Güncelleme: 31.07.2012-14:14

Selman Okumuş açığa alındı

Selman Okumuş'un görevi tehlikede... Camide toplanan paraları zimmetine geçirmek ve birden fazla kadınla gayrimeşru ilişkiye girmek iddialarıyla suçlanan 4 dilli ve İpad'li imam Okumuş, açığa alındı. Okumuş hakkında idari soruşturma da başlatıldı

Sitene Ekle
Selman Okumuş açığa alındı

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın twitter'dan 'Hutbeyi tablet bilgisayarından okuyan İmam Selman hoca iletişim uzmanı' diyerek övdüğü Kılıç Ali Paşa Camii İmamı Selman Okumuş hakkındaki ciddi iddialar nedeniyle idari soruşturma başlatıldı.
4 dil bilen, bir cuma namazında hutbeyi İngilizce okuyan,  hutbelerde İPad kullanan, teknolojiyi yakından takip eden çift 'master'lı Kılıç Ali Paşa Camii'nin 35 yaşındaki imamı Selman Okumuş hakkındaki iddialar nedeniyle açığa alındı. Kamuoyunda 'The İmam' olarak tanınan Okumuş'un 'Cuma namazı sonrası cemaatten toplanan paraların bir bölümünü zimmetine geçirdiği ve birden fazla kadınla gayrimeşru ilişki yaşadığı' iddiaları üzerine idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

MÜFETTİŞ RAPORU OLUMSUZ

Halen süren idari soruşturma çerçevesinde iddiaların kesinlik kazanması halinde Okumuş'un imamlığı da tehlikeye girebilir. İddiaların yalanlanması halinde ise Okumuş görevine dönebilir.
Soruşturma kapsamında, Diyanet İşleri Başkanlığı'na gelen şikayetler üzerine başkanlık bir müffettiş görevlendirdi. Müfettiş raporunda ilk etapta iddiaların doğru olduğu yönünde görüş belirtildi. Bunun üzerine Okumuş, Ramazan ayının başlamasının hemen öncesinde açığa alındı.
Diyanet İşleri Başkanlığı Okumuş'un açığa alınmasının ardıdan camide bir başka imamı görevlendirdi. Diyanet İşleri Başkanlığı uzun süreden bu yana İmam Selman Okumuş'un bu kadar kamuoyunun gözü önünde olmasını istemeyen tavrıyla dikkat çekiyordu.

Bülent Şanlıkan / Akşam


En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Fenerbahçe hangi yıl 100. yılını kutladı?
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.