19.06.2017 15:14 | Son Güncelleme:

Sema Apak kimdir?

Sema Apak, Survivor 2017'de Ünlüler takımında yarışıyor. Performansı ve hırsı ile göz dolduran Sema Apak yarışmanın favorileri arasında gösteriliyor. Sema Apak performans sırasında ise zirvedeki yerini koruyor.

Sema Apak, Survivor 2017'de Ünlüler takımında yer alıyor. Sema Apak Survivor’a üstün performansıyla damga vurmaya devam ediyor. Gerek oyunlardaki başarısı gerekse diğer yarışmacılarla ilişkisiyle adından söz ettiren Sema Apak, özellikle iletişim oyunlarında hırsını yansıtıyor. 

SEMA APAK KİMDİR?

2017 yılı Survivor yarışmasında ünlüler takımında bulunan sporcu kişilerden bir tanesi olan milli atlet Sema Apak ya da Sema Aydemir Apak, 1985 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. Milli sporcu olarak katılım sağladığı 400 metre engelli yarışlarda tanınan kısa mesafe koşucusu olan Sema Apak, 1.69 metre boyunda ve 54 kilo ağırlığındadır. Bu belirtilen rakamlar Survivor yarışmasına katılmadan önce ölçülen rakamlardır. 32 yaşına giren Sema Apak, geçtiğimiz yıllarda heptation branşında pek çok başarı yakalamıştır.

2012 Londra Yaz Olimpiyatları oyunlarına da katılarak, 4x400 metre bayrak yarışında yarışma hakkınız kazanmıştır. 400 metre engelli branşı kapsamında sahip olduğu en iyi derecesini 6 Haziran 2012 yılında Ankara’da yapılmış olan yarışma sırasında 56.62 saniyelik derece ile elde etmeyi başarmıştır. Bunun dışında 2004 yılında Atina’da gerçekleştirilen Olimpiyat oyunlarında da çekiç atma sporcusu olan ve bu kategoride bronz madalya kazanmış olan, Eşref Apak ile evlenmiştir. Eşref Apak ile evlenen Sema Apak’ın Ali adında da bir oğlu bulunmaktadır. Survivor yarışması öncesinde Eşref Apak ve Sema Apak anlaşmalı olarak birbirlerinden ayrılmıştır.

Selma Apak, Avrupa Çoklu Branşlar Şampiyonasının ikinci liginde Heptatlon dalında 2005 senesinde 22. 2006 senesinde ise 19. olmuştur. Ayrıca Sema Apak, İzmir’de gerçekleştirilmiş olan Avrupa Takımlar Şampiyonası 1. Lig’de 4x100 metre bayrak yarışında mücadele etmiş ve Türkiye rekoru olan 44.71 saniyeyi koşmayı başarabilmiştir.

Survivor yarışmasında oynanan oyunların istatistiklerine bakıldığında Sema Apak, oynadığı oyunların büyük bir çoğunluğundan galibiyet ile ayrılmıştır.

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy5