Eskişehir

Yerel Haber
05 Haziran 2015 - 00:41

SEMİHA BERKSOY ÖZEL ÖDÜLÜ BAŞKAN BÜYÜKERŞEN’E

IHA

Semiha Berksoy Vakfı tarafından her yıl verilen “Semiha Berksoy Özel Ödülü”nün bu yıl Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e verilmesi kararlaştırıldı.
Cumhuriyet tarihinin ilk opera sanatçısı Semiha Berksoy adına kızı Prof. Zeliha Berksoy tarafından kurulan Semiha Berksoy Vakfı’nın Opera ödüllerinde en büyük ödül olan ‘Özel Ödül’e, Eskişehir’e bir Opera Evi kazandırdığı ve her yıl Eskişehir Opera ve Bale Günlerini düzenlediği için, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen layık görüldü.
Semiha Berksoy Vakfı Ödüllerinin sahipleri, Prof. Zeliha Berksoy, Prof. Mesut İktu, Oğul Aktuna, Prof. Gürer Aykal, Gazeteci Pınar Türenç, Gazeteci Tufan Türenç, Opera Sanatçıları Ayşe Sezerman, Serdar Ongurlar, Erdoğan Davran, Caner Akgün ve Cem Şenler’den oluşan jüri tarafından belirlendi.
Vakıf Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Zeliha Berksoy, jurinin Semiha Berksoy Vakfı’nın en büyük ödülü olan Özel Ödülü, şehircilik planlaması açısından Eskişehir’i bozkırda bir Avrupa kenti haline getirmesi, kente Opera binası kazandırması ve her yıl yapılan Türkiye’nin tek Opera Bale Günlerini gerçekleştirmesi nedeniyle Yılmaz Büyükerşen’e verilmesine karar verdiğini belirtti.
7. Semiha Berksoy Vakfı Opera Ödülleri töreni, 18 Haziran 2015 Perşembe günü saat 20.00’de, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operasında sahiplerine verilecek.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.