Şener Şen, Münir Özkul'un cenazesine katılmadı mı?

Adile Naşit, Kemal Sunal, Tarık Akan, Halit Akçatepe'nin yanına uğurlanan Yeşilçam'ın efsane ismi, baş tacımız Münir Özkul'un cenaze törenine Şener Şen katılmadı.
 
Şener Şen, Münir Özkul'un cenazesine katılmadı mı?

Sosyal medyada cenazeye katılmayan Şener Şen için adeta bir linç kampanyası başlatılmış. Sorgulamadan, ne olduğunu bilmeden... E tabii elalemin ağzı torba değil ki büzesin. Şener Şen'in oyunculuğunun başımızın üstünde yeri var, hatta ve hatta ülkemizde en iyi sayılı oyuncularımızdan olduğu gerçeğini asla unutmayalım. Kimse kusura bakmasın da Badi Ekrem'e, Kumandan Hüsamettin'e, Vecihi'ye, Maho Ağa'ya, Şakir'e, Ziya'ya yapılan bu haksızlığa sessiz kalamayız.

'Şener Şen, Zeki Alasya'nın cenazesine katılmadı' haberleri de yapılıp, yine aynı şeyler söylenmişti. Sonrasında Şener Şen şöyle bir açıklama yapmak zorunda kalmıştı:

"Bana dediler ki; Zeki Alasya'nın cenazesine gittik siz yoktunuz neden gelmediniz? Bilmiyorlar ki ben aynı gün annemi uğurladım sonsuzluğa hem de aynı mezarlıkta. Zeki Alasya benim kardeşim bir parçam gibiydi nasıl böyle bir şey düşünürler? Ben oraya gelsem bile Kemal'in cenazesindeki gibi kameralardan uzak kalmayı tercih ederdim yani beni yine göremezdiniz. Zeki'yi defnettikten sonra Metin Akpınar ve Orhan Gencebay'ın neden ortadan kaybolduğunu hiç merak ettiniz mi? Etmediniz. Ben söyleyeyim bizim aile kabristanlığına geldiler hem de koşa koşa annemi toprağa verirken oradaydılar definden sonra Zeki'nin mezarına gittik kimsecikler yoktu peki siz oraya Zeki Alasya için mi gittiniz yoksa gelen ünlüleri görmek için mi? Gözleriniz beni aramışsa belli ki gelen ünlüleri görmek için." 

 

 

Aklıma Nejat Uygur'un son şiirindeki ilk dizeler geldi birden:

Biliyorum cami avlusundaki bu kalabalık bana değil, gelen ünlüleri görmek için.
Aa o da burda şu da burda deyip, beni musalla taşında unutanları görüyorum,
Hayatımda ilk defa katıla katıla gülüyorum, 
Çünkü kırkım dolmadan unutulacağımı biliyorum.

Gereksiz yere medyanın o cıvık cıvık sorularını muhattap almak, tabut önünde selfie çekme yarışına giren bir guruhla beraber olmak istememiştir Şener Şen. O kendi gönlünde, hiçbirimizin anlayamayacağı o en büyük vedayı çoktan vermiştir belki de...

 

Safter Obuz
instagram.com/safterobuz/

Bu makaleye ifade bırak