Şener Şen ve Türkan Şoray'ın geri dönme ihtimali heyecan verici

Türk sinemasının efsane ikilisi Türkan Şoray ve Şener Şen'in birlikte verdiği röportaj, harika şeyler hatırlattı ve hissettirdi. Geçtiğimiz sene sinemaya veda ettiğini açıklayan Şoray'ın "Ancak Şener'le birlikte bir film olursa dönerim" demesi ise hepimizi mutlu etti.

Şener Şen ve Türkan Şoray'ın geri dönme ihtimali heyecan verici

Türk sinemasının efsaneleri

Türk sinemasının efsaneleri

Sinemamızda iz bırakan oyuncuları unutamıyoruz. Filmleriyle nesilleri büyütüyorlar. Kemal Sunal, Münir Özkul, Adile Naşit gibi yitip giden ancak ismi yaşayanların yanında bir de Türkan Şoray, Şener Şen, Metin Akpınar gibi efsaneleşen ve yüzlerini her görüşümüzde mutlu olduğumuz isimler var.

Bundan yıllar yıllar önce birlikte izleyebildiğimiz Türkan Şoray ve Şener Şen'in bir arada verdikleri röportaj, içimizi ısıtıp bu efsanelere duyduğumuz özlemi tekrar konuşmamızı sağladı.

Televizyonda da harikaydılar

Televizyonda da harikaydılar

İkilinin televizyonda bir araya gelmesini sağlayan ve efsaneleşen dizi İkinci Bahar, günümüzde de özlemle anılan bir proje. Kadrosunda dönemin genç oyuncuları olan Ozan Güven ve Nurgül Yeşilçay gibi 2000'li yıllara damgasını vuran isimleri barındırmasının yanında, Özkan Uğur ve Meral Okay gibi herkesin kalbini çalan sanatçıları da izlemiştik. Mahalle, aile, dostluk, sevgi gibi kavramları gözümüzün önünde tüm sıcaklığıyla içinde barındıran dizi, en çok da Şener Şen ve Türkan Şoray'dan benzersiz bir çift yaratmasıyla hafızamıza kazındı.

Yeşilçam'dan akılda kalanlar

Yeşilçam'dan akılda kalanlar

Yeşilçam'ın tanıdık hislerini televizyon dizisi olarak önümüze sunan İkinci Bahar, her yönüyle özel bir diziydi. Şimdi bile özlemle anılıyor. Diziyi çocuk yaşta izleyenler yetişkin oldu ama jenerik müziği bir yerde kulağımıza çalındığında hala hayallere dalıyoruz. Usta oyuncuların bir araya geldiği dizi, bir nostaljiden fazlasını ifade ediyor herkes için.

Yavuz Turgul imzası

Yavuz Turgul imzası

Birlikte verdikleri röportajda görüyoruz ki, Şener Şen'in de Türkan Şoray'ın da koşulsuz güven duyduğu bir isim var: Yavuz Turgul...

Kendisi çekmemiş olsa bile başından sonuna her anında emek verdiği İkinci Bahar'da da, daha önceki ve sonraki projelerinde de Şener Şen ve Türkan Şoray'ın güvenini kazanmış.

Bu katıksız güvenin nedeni ise elbette Turgul'un titiz çalışması ve şu ana kadar imza attığı neredeyse tüm işlerde büyük bir başarıya imza atmasıydı.
 

Geri dönerler mi?

Geri dönerler mi?

Röportajın en can alıcı kısmı şu; geçtiğimiz sene sinemaya resmen veda edeceğini açıklayan Türkan Şoray, sinemaya geri dönmeyi hiç düşünmüyor mu?

Türkan Şoray, konuyla ilgili şöyle harika bir açıklama yaptı ve kalpler hızla atmaya başladı:  

"Şener Bey’le birlikte oynamam yönünde bir teklif gelirse tekrar varım..." 

Beklentiler kendiliğinden yükseliyor

Beklentiler kendiliğinden yükseliyor

Nitekim, Türkan Şoray ve Şener Şen gibi isimleri bir film veya dizi hazırlığı içerisinde gördüğümüz andan itibaren, beklentilerimiz bir anda yükseliveriyor. Şoray'ın bu beyanının ardından da aynı şey oldu. Müthiş bir heyecan hissedip "Ya bir araya gelip gerçekten bir filmde rol alırlarsa?" dedik. Bunu düşünmek bile günün geri kalanını keyifle geçirmeye yetiyor.

Kim bilir, belki de tekrar ve Yavuz Turgul yönetmenliğinde beyaz perdede görürüz Şoray ve Şen'i...

Sinemanın altın çağlarını birlikte yaşadığımız bu ikilinin tekrar karşımızda olmasından daha fazla mutluluk verici ne olabilir?

andac.uzel@demirorenmedya.com
twitter.com/andacuzel

 

Bu makaleye ifade bırak