24.09.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 24.09.2017-2:30 A-A+

ŞENER,YAPIM ŞİRKETİ KURDUErtem Şener, yapım şirketi kurmuş. Yabancı iki formatın Türkiye’deki yayın hakkını almış. Bunlardan biri ‘Extra Mile’. Boşanmış çiftler, bir adada çocukları için yarı-şıyor. Diğer programın adı, ‘Boom’. Kanallarla görüşmeler başlamış. Bu iki formatın uyarlamasını Şener kendisi yapacak. 

Perihan Savaş’ ın fobisi neydi?

NeuroFormat, beynin başarı ve mutluluk için yeniden formatlanması anlamına geliyor. Konunun ülkemizde şöhret olan ismi Barış Muslu. Muslu, ‘1AN TV’de ‘Kırmızı Koltuk’ programında, “Perihan Savaş’ın 35 yıllık uçak fobisini bitirdik” dedi. Muslu’yu sadece ekranda görebilirsiniz. Randevu alıp, “Beni de iyileştir” diyebilmenin mümkün olmadığı söyleniyor.

Dizilerde pikap moda

Moda, ‘demode’ olanın tekrar hatırlanmasıdır. Pikaplar ve plaklar artık revaçta. Kasetler bile tekrar dönebilir. Dizilerimizde dikkat ettim, millet pikap çalar oldu. ‘Dolunay’da bol bol Ferit Yaman’ın malikânesindeki plak koleksiyonu ve pikap görülüyor. Nazlı’ya “Kapat gözlerini öyle dinle” dediği sahne vardı. Bill Baylis and Simon Stewart’ın ‘You’re Special’ adlı şarkısı olduğunu tesadüfen, dizisin.com’da Sinem Özcan imzalı yazıda öğrendim. Biz başkasının ‘fikrini çalmayız’, icabında söyleriz. 

‘Savaşçı’ dizisinde de Halil İbrahim Kopuz, Aşık Veysel’in ‘Dostlar Beni 
Hatırlasın’ı pikabında orijinal baskısından bizlere dinletti. Güzel bunlar, 
devamını dileriz. 

Meydan mı kaldı?

Bir inşaat reklamı, “Dünden bugüne meydanlarla yaşar İstanbul. Değişmeyen tek şey, meydanların İstanbul’un kalbi olduğudur” diyor. Hangi meydan? 

Nerede meydan? Taksim mi?

İçki sahnesi biip! 

TV8, ‘Salak Milyoner’i yayınladı. Bir sahnede, Hayret’le Saffet’i karşısında gören Mehmet Çavuş şaşırır, “Siz yukarıda değil miydiniz? Ya ben çok ...tim ya sizde bir hal var?” Söz, böyle noktalı olarak çıkıyor ağzından. Bu kadar büyük bir mahalle baskısı neden acaba? Bu arada rakı şişesi buzlanmadan sofrada duruyordu. Hem o saat diliminde çocuklar zinde ve ayakta değil, uyumuş oluyorlar.

 

Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.