Ankara

Yerel Haber
01 Ekim 2017 - 10:18

Serçeşme Cemevi'nde Oruçlar Açıldı

IHA

Yenimahalle Belediyesi tarafından Alevi vatandaşların hizmetine sunulan Serçeşme Cemevi ve Kültür Merkezi’nde Hz. Hüseyin’i anma programı düzenlendi.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Başkan Vekili Mehmet Kartal da Muharrem ayı dolayısıyla matem orucu tutan vatandaşları yalnız bırakmadı, Alevi vatandaşlarla oruç açtı. Oruç açmadan önce bir konuşma yapan Yaşar, “Bizim dinimiz hoşgörü dinidir. Bizim dinimiz kardeşlik dini, ‘insanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır’ diyen, insanları ayırmayan, ötekileştirmeyen bir dindir. Ama ne yazık ki bu alemde yaşanan acıları bugün İslam alemi de başka noktalarda yaşıyor. İslam alemi içerisindeki kanın, göz yaşının, ayrımın, ötekileştirmenin bitmesi için hepimizin çaba sarf etmesi gerekiyor. Önce siyasetçilerin, idarecilerin, sonra halkımızın bu konuda bir şeyler yapması gerekiyor. Yüce Allah’tan bunların bitmesini, Muharrem acılarının da bir daha yaşanmamasını, hepimizin bu ülkede hoşgörü, birlik, bütünlük, barış ve kardeşlik içinde yaşamasını diliyorum. Muharrem ayı dolayısıyla tuttuğunuz oruçları, yaptığınız ibadetleri Allah kabul etsin” dedi.

AnkaraYerel Seçim Sonuçları

Ankara Hava Durumu

18°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.