Serdar Ortaç'ın 17 kiloluk ceketi ne mana?

"Taşıyamayacağın ceketi giymeyeceksin" diye bir atasözümüz olsa fena mı olurdu? Ya da şık-rüküş köşelerinde sadece kadınları görmek yerine, erkeklerin de tarzını eleştirmenin vakti gelmedi mi gerçekten? Bakınız Serdar Ortaç ve 17 kilo ağırlığındaki fantastik ceketi...

Serdar Ortaç'ın 17 kiloluk ceketi ne mana?

"Tarz için ölmeli, tarz o zaman tarz..."

"Tarz için ölmeli, tarz o zaman tarz..."

Serdar Ortaç, Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda konser verdi. Konsere 17 kilo ağırlığındaki ceketiyle, 'tarzzz' yapmak için çıkınca işte olanlar oldu.

Serdar Bey, 20 bin taşla işlenmiş ceketiyle ışıl ışıl parladı. Bu gösteriş, bu ihtişam 'Gıybet' şarkısı kadar sürdü. Ceketin ağırlığı altında ezilen Serdar Ortaç, daha fazla acı çekmemek için ceketini çıkarmak zorunda kaldı.

Aşk için ölünebilir belki ama tarz için de mi illa ölmek gerek? Tarz için bu kadar büyük bir topa girmek "Ne mana?" yahu?

"Ceketi kaldıramadı"

"Ceketi kaldıramadı"

E haliyle magazin basınının diline düştü durum... "Serdar Ortaç, ihtişamlı ceketi kaldıramadı", "17 kiloluk ceket Ortaç'a ağır geldi" gibi yorumlar yapıldı.

Tüm yorumlara sebebiyet veren ne peki? Elbette Serdar Ortaç... Gözlerimizi kanatacak kadar çılgın taş işlemeleriyle bezeli ceketi tercih eden Serdar Bey, bütün eleştirilere, goygoylara da davetiye çıkarmış durumda.
 

'Gıybet'in üzerine

'Gıybet'in üzerine

Serdar Ortaç'ın enteresan ceketi nağmeli pop, alaturka pop tarzına uyumlu olsa da, örtüşse de olmuyor, olamıyor...

"Karşınıza ışıl ışıl çıkmak istedim" şeklindeki iyi niyetli çabası onu sadece gülünç, komik ve arkadaş gıybetlerinin malzemesine dönüştürüyor.

Bu ceket kazasının tam da kendisi 'Gıybet' şarkısını söyledikten sonra yaşanması da bir diğer manidar durum.

'Full İhtişam'ın 10. yılı nedeniyle mi?

'Full İhtişam'ın 10. yılı nedeniyle mi?

Yani? Serdar Ortaç, kendi elleriyle 'Gıybet'e davetiye çıkarmış... Olmamış. Peki Serdar Ortaç'ın bu 'ihtişam' ısrarı neden?

10 yıl önce yani tam 2008 yazında yayınladığı 'Nefes' albümündeki 'Full İhtişam' şarkısının 10. yılını mı kutluyor kendi kafasında?

Böyle bir kutlama, eğlence varsa neden biz ortak değiliz mesela?

Jüriden önce biz diyelim...

Jüriden önce biz diyelim...

İhtişamın anlamını herkes farklı yorumlayabilir. Ama Serdar Ortaç gibi çocukluğumuza fon olan, 48 yaşındaki olgun bir erkek şarkıcıdan beklentimiz tutarlılık elbette.

Bize göre, ya o ceketi giyip sonuna kadar taşıyacak, taşıyabilecek, ya da "Çok ağır geldi" diye çıkarmayacak.

Üzgünüz Serdar Ortaç, İşte Benim Stilim jürisinden önce biz devreye girelim: Tarz değilsin... 

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak