Serdar Ortaç'ın bitmeyen 'para' çilesini Chloe Loughnan çözebilir mi?

Serdar Ortaç'ın kumar tutkusunu bilmeyen yok... Birkaç yıl önce "Kumar yüzünden 50 milyon dolar kaybettim" gibi bir itirafta bulunan Ortaç, eşiyle birlikte -sonunda- düğmeye basmış. Bakalım Ortaç'ın 'para' çilesini eşi Chloe Hanım çözebilecek mi?

Serdar Ortaç'ın bitmeyen 'para' çilesini Chloe Loughnan çözebilir mi?

Kumar tutkusunu bilmeyen yok

Kumar tutkusunu bilmeyen yok

Serdar Ortaç'ın kaybettiği paralar nereleri tırmalar, bilemiyorum. Ama çocukluğumdan beri kendisine dair bildiğim bir şey var, o da kumar tutkusu.

Düzenli aralıklarla gündeme geliyor onun kumar tutkusu. Keza kumar düşkünlüğü yüzünden yaşadığı maddi kayıplara da rakamsal olarak hakim olduğumuz bile söylenebilir.

Chloe Hanım devreye girmiş

Chloe Hanım devreye girmiş

Ama birilerinin de artık bu gidişata dur demesi gerekiyordu. Hele de son dönemde hastalıklarla boğuşan Ortaç'ın, artık geleceğe biraz daha temkinli yaklaşması lazımdı.

Şanslıyız, Serdar Ortaç ve eşi Chloe Loughnan, en sonunda bu konunun üzerine gitme kararı almış. Ortaç, para biriktirmediği için İrlandalı eşi Chloe'nin kendisine kızdığını söylemiş.

"Para harcamamam için ortak hesap açacağız"

"Para harcamamam için ortak hesap açacağız"

Muhabirlerin soruları karşısında konuyu biraz daha deşmiş Ortaç.

Ve şunları söylemiş: "Allahtan evimiz var. Para harcamamam için ortak bir hesap açacağız. Onun izni olmadan çekemeyeceğim. Çok israf yapıyorum..."

Serdar Ortaç'ın israf itirafında bulunması, eşiyle ortak bir hesap açacaklarını dahi bizlere duyması, eksik olmasın bu konuda bizi bilgilendirmesi bence "Oh" dedirtiyor.

50 milyon dolar kaybeden star'lar görmek istemiyoruz

50 milyon dolar kaybeden star'lar görmek istemiyoruz

Serdar Ortaç'ın israftan kaçındığı, parayı avcunda tutabildiği bir dünyaya hiç olmadığımız kadar yakınız. En azından eşi Chloe ile birlikte düğmeye basmışlar. Bir çaba söz konusu. Bu da bir şey.

Geçtiğimiz yıllarda kumar konusuna dair bombastik itiraflarda bulunan Ortaç'ın bu gidişatına artık dur demesi gerekiyordu zaten. Düşünsenize. Bir star nasıl olur da kumarda 50 milyon dolar kaybedebilir ki?

'Serdar Ortaç müziği' tıkanmış durumda

'Serdar Ortaç müziği' tıkanmış durumda

Kaldı ki Ortaç'a bazı acı gerçekleri de hatırlatmamız lazım... 'Serdar Ortaç müziği' artık tıkanmış durumda. Ortaç yine markasından ötürü kazanıyor, seviliyor, sayılıyor. Ve elbette bazıları tarafından da hunharca eleştirilmeye devam ediliyor.

Ama bir doyma noktasına ulaştık artık.

Artık 'cıstak cıstak' pop yerine, alaturka pop damar yerine rap, rock, 'üçüncü yeni'ler moda.

'Bakkal'lar teker teker kapanıyor

'Bakkal'lar teker teker kapanıyor

Artık devir değişiyor. 'Bakkal'lar artık kapanıyor, yerlerini birer birer 'butik dükkan'lara, mini AVM'lere bırakıyor.

Devir; Mabel Matiz'in, Kalben'in, Ben Fero'nun devri artık. Serdar Ortaç gibi isimler kendilerini yenilemediği için tıkanmış durumdalar. Kazanabilecekleri kadar kazandılar. Daha fazla fark yaratamıyorlar. Kaldı ki Serdar Ortaç, 'bakkal'lık konusunda 'adı çıkmış' bir isim.

Eskisi kadar rağbet görmüyor

Eskisi kadar rağbet görmüyor

Alternatifin popülerleşmesiyle birlikte halihazırda koltukta uzanan 'bakkal müziği' eskisi kadar rağbet görmüyor.

Gençlerin dijital müzik ve video platformlarını sık kullanmasıyla 'niceliksel fark' net bir şekilde ortaya çıktı.

Ortaç gibi isimler genç kuşağı yakalayamıyor ne yazık ki. Ve acı ama gerçek, artık israftan kaçınmaları gerekiyor.

Söz dinlemeleri lazım

Söz dinlemeleri lazım

Serdar Ortaç'ın bugüne kadar kaybettiği paraların derdine düşecek değiliz. Ancak star'ların para konusunda aşırı basit hatalar yapması, hatta bu hataları istikrarlı bir şekilde yıllarca sürdürmeleri enteresan.

"Yahu bu ünlülerin bir uyaranı filan yok mu?" diyorsunuz. Haklısınız. Belli ki yok. Söz geçmiyor. Ama para konusu önemli. Ve star'ların da söz dinlemesi lazım.

Para meselesi artık çözülmeli

Para meselesi artık çözülmeli

Paraya tapmamak, pintilik yapmamak gerekiyor. Ama Serdar Ortaç gibi savurganlık yapmanın da lüzumu yok.

Umarım Ortaç ailesi içinde alınan yeni karar kısa sürede etkisini gösterir ve Ortaç bir daha 'kumar' ya da 'para harcamaları' haberleriyle anılmaz.

Onun yaşadığı bu tutku da elbette hepimize örnek olmalı tabii ki. Star olmak değil star kalmak mesele. Hem maddi hem de manevi...

 

can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak