Serel Yereli 'One Thing' şarkısıyla Aleyna Tilki'ye fark attı

Aleyna Tilki'nin bir türlü yurt dışına açılamamasının üzerinde biraz fazla duruyoruz. 'Yurt dışına açıl' diye Aleyna Tilki'ye kaç zamandır yaptığımız baskı henüz bir sonuç vermedi. Aleyna'dan hâlâ İngilizce şarkı konusunda bir ses yok. Demek ki doğru zaman değil, beklemek mecburiyetindeyiz. Haliyle bekliyoruz. Aleyna'dan ne zaman İngilizce şarkı gelir bilemiyoruz ama Serel Yereli gibi sürpriz bir isimden öyle bir şarkı geldi ki, muhakkak sizlere detayları anlatmalıyız diye düşünüyoruz...

Serel Yereli 'One Thing' şarkısıyla Aleyna Tilki'ye fark attı

LYAN ile ortak şarkısı

LYAN ile ortak şarkısı

'Bodrum Masalı' dizisinin Alara'sı olarak tanıdığımız Serel Yereli henüz 22 yaşında. Yani Aleyna Tilki'den 4 yaş büyük.Daha önce 'O Ses Türkiye'ye de katılan Serel Yereli, son günlerin en çok konuşulan isimlerinden biri olmayı başardı. Sebebi ne? LYAN adlı Bangladeş asıllı İngiliz DJ ile kaydettiği 'One Thing' şarkısı...

"İşte aksan, işte yıldız..."

'One Thing' adlı şarkı, yayınlandığı andan itibaren sosyal medyayı kasıp kavurmayı başardı. Özellikle Instagram'da o kadar çok gözümüze çarptı ki, kayıtsız kalmamız imkânsızdı.

Pek çok Türk ünlüden destek geldi. "İşte aksan, işte İngilizce, işte yıldız" diye Serel'e övgüler yağdı.

Aleyna 'arenbesk' yaparken...

Aleyna 'arenbesk' yaparken...

Aleyna Tilki'nin 'arenbesk' bir şarkıyla, 'Dipsiz Kuyum'la karşımıza çıktığı bir anda Serel Yereli gibi yetenekli, başarılı bir isimden İngilizce şarkı duymak enteresan oldu.

Yıllardır Aleyna Tilki'den beklediğimiz o İngilizce şarkıyı Serel'den dinlemiş olduk. 'One Thing' öyle trend bir şarkı ki, dinleyen bir daha dinlemek istiyor.

İngilizce performansı başarılı

İngilizce performansı başarılı

Şarkı trend. Altyapısından melodisine 'tutan' yabancı şarkılarından biri gibi. Mutluyuz. Şarkıya vokal desteği veren isim Serel.


Şarkıda sadece adı yer verilmiş. Özellikle İngilizce performansı ve dikkat çeken imajıyla -potansiyel rakibi- Aleyna Tilki'ye açık ara fark atmış.
 

Margaret'in birçok şarkısı İngilizce!

Margaret'in birçok şarkısı İngilizce!

'One Thing'in devamı gelmeli mi; evet gelmeli. İsveç'te tanınan bir isme dönüşen Polonyalı şarkıcı Margaret'in birçok şarkısı İngilizce. Ama Polonya'nın en önemli yıldızlarından biri.Margaret'în şarkılarını İngilizce söylemesi Polonya'da popüler olmasına engel olmuyor. Serel Yereli, İngilizce şarkılarla da Avrupa'dan önce Türkiye'de de 'tutmalı'...

'Türkçe şarkı' elzem mi?

'Türkçe şarkı' elzem mi?

Serel, İngilizce şarkıda gösterdiği performansı Türkçe bir şarkıda gösteremeyebilir. Zaten böyle bir beklenti olmamalı. Serel Yereli, müzik kariyerini İngilizce şarkılarla Avrupa ve dünyayı hedefleyerek inşa etmeli."Burası Türkiye, sadece Türkçe şarkı söylemen lazım" vizyonsuzluğundan vazgeçmek gerekiyor. Evet, 'İngilizce' şarkı söylemek yurt dışına açılmak için elzem değil. 

Taş koymamak lazım

Taş koymamak lazım

'İngilizce' şarkı söylemeyi tercih eden genç bir isme Türkçe şarkı baskısı yapmak ise baştan sona mantıksız. Serel'in başarısı ortada. En ufak bir izaha dahi gerek yok.

Tek yapmamız gereken onu anlamsız tartışmaların içine sürüklememek ve önüne taş koymamak. Yolun açık olsun Serel!

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak