Seren Serengil ve Yaşar İpek evliliği neden ilgi çekmiyor?

Geçen yıla dair 'magazinel figür top 10' listesi yapılsa Seren Serengil ilk beşe rahat girer. Magazin programı sunuculuğu, yılların intikamı, cezaevine girmesi, çıkması, evlilik sözleşmesi imzaladığına dair detaylar... Yılların suskunluğunu öyle bir bozdu ki hepimiz şaşırdık. Ancak bu konuşulma durumu her geçen gün azalıyor. Yoksa...

Seren Serengil ve Yaşar İpek evliliği neden ilgi çekmiyor?

Bodrum'da düğün yaptı

Bodrum'da düğün yaptı

Evet, Seren Serengil geçtiğimiz aylara göre daha az konuşuluyor, daha az merak ediliyor. Sunduğu programdan ayrılması ve/veya programın sona ermesi de bir faktör olabilir. Ama malzeme büyük.

Geçen mayıs ayında Fransa'da Yaşar İpek'le evlenen Seren Serengil, bu kez de Bodrum'da düğün yaptı.

Sosyal medyada neredeyse hiç yoktu

Sosyal medyada neredeyse hiç yoktu

Tatil için gittikleri Fransa'da pattadanak, sürpriz bir kararla evlenen ikili, bu kez Bodrum'da düğün yaptı ama sosyal medyaya bakarsak pek de merak edilmedi, adeta kaynadı gitti.

Bir kadın düğün yapacak, üstelik de bu kadın ünlü, hatta direkt magazinel bir kişilik olacak ve ilgi çekmeyecek! Olacak iş değil...

Gelinliği bile tartışılmadı

Gelinliği bile tartışılmadı

Ama oldu. Mesela Seren Serengil'in pek de 'şık' olarak etiketlenemeyecek gelinliği bile sosyal medyada infial yaratmadı. Kimse tartışmadı "Bu nasıl gelinlik?" ya da "Aaa, ne güzel gelinlik" diye.

Seren Serengil aylardır konuşuldu, konuşuldu, konuşuldu. Muhtemelen insanlarda öyle bir doygunluk hissi oluştu ki tepkisizlikle karşılanıyor yaptıkları. "Samimiyim" dedikçe daha da 'kurgusal' geliyor belki de bu evlilik insanlara.

Sadece 1.5 milyon kez izlendi

Bir örnek daha verelim: Yılların 'Beni Benimle Bırak' şarkısını Serengil ve Yaşar İpek birlikte söyledi, düet yaptı. Haziran başında çıkan klip sadece 1 milyon izlendi. Geçen yıla damga vuran Serengil'in bir şarkısı 1 ay içinde 1.5 milyon izleniyorsa, bu ne anlama geliyor? Serengil'in ürettikleri ve yaptıkları artık o kadar da ilgi çekmiyor anlamına geliyor.

Popüler olmak ya da olamamak

Popüler olmak ya da olamamak

Popüler olmak an meselesi. Flaş bir laf edersiniz ve herkes bir süreliğine sizi konuşur. Ama eğer üretir ve yeni bir şeyler ortaya koyarsanız işte o zaman markanıza yatırım yapmış olursunuz ve konuşulmanız altyapı barındırdığı için daha uzun süreli olur. Seren Serengil ne yazık ki kısa vadeli popülerlik döneminde.

O kadar da temas etmiyor

O kadar da temas etmiyor

Her ne kadar çaba gösterse de yeterli ilgiyi üzerinde tutamıyor. "Demek ki geçen yıl gündemi sallaması sadece magazin programında söyledikleri laflar yüzündenmiş" dedirtiyor. Araya zaman girince unutuluyor, merak edilmiyor.

Ya da 'Beni Benimle Bırak'ın yeterince izlenmemesi/dinlenmemesinden yola çıkarsak, o kadar da izleyiciye/dinleyiciye temas etmiyor. Seren Serengil'in bir an önce daha sağlam ve daha kalıcı adımlar atması gerekiyor...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak