Serenay Sarıkaya'dan 'Acıların Kadını Bergen' olur mu?

Epey uzun bir zamandır 'Acıların Kadını' Bergen'in hayatının konu edildiği bir filmin çekileceği konuşuluyordu. Filmde Bergen'i Nurgül Yeşilçay'ın canlandırılacağı iddia edilmişti. Son haberler ise bir hayli enteresan...

Serenay Sarıkaya'dan 'Acıların Kadını Bergen' olur mu?

İçimiz cız ediyor

İçimiz cız ediyor

İddialara göre 'Acılarını Kadını' olarak bilinen şarkıcı Bergen'in üzücü hayat hikâyesi beyazperdeye uyarlanacak. Ve bu filmde Bergen'in gençliğini, son dönemin en gözde oyuncularından Serenay Sarıkaya canlandıracak.

Bergen'in acılarla geçen hayat hikâyesini her hatırladığımızda içimiz cız ediyor.

"Kadın neler çekmiş" diyoruz

"Kadın neler çekmiş" diyoruz

Çok değil, birazcık bile olsa Bergen'in yaşadıklarını okuyunca, hatırlayınca, bilgilenince "Ah!" diyorsunuz ve hayatınızdaki sıkıntıları büyütmemeye karar veriyorsunuz. "Kadın neler çekmiş yıllarca..." diye mahvoluyorsunuz.

Dolayısıyla, yıl olmuş 2018 ve biz hâlâ Bergen'e şöyle kocaman bir selam çakamamışız, saygı duruşunda bulunamamışız. Bu bizim ayıbımız.

Aceleye gelmemeli

Aceleye gelmemeli

Ama tabii ki ne kadar geç olursa olsun önemli olan kaydadeğer işler üretmek. Bergen filmi aceleye gelemez, gelmemeli de. Öyle bir film olmalı ki sadece bizim değil; Bergen'in B'sinden, şarkılarından, öyküsünden bihaber olanlar bile yıllarca bu filmi unutmamalı.

Peki ya oyuncular?

Akla gelen ilk isim o değil

Akla gelen ilk isim o değil

Serenay Sarıkaya'nın adı geçmeye başladı filmle ilgili. Serenay Sarıkaya son derece sempatik bir oyuncu. Dram yüklü ifadelerinden tutun da kısık sesli, ağlamaklı hallerine kadar gayet iz bırakan bir performans ortaya koyabilir.

Ve fakat konu Bergen olunca aklımıza gelen ilk isim ne yazık ki Serenay Sarıkaya değil.

'Alafranga' ve 'acısız'

'Alafranga' ve 'acısız'

Eğri oturalım, doğru konuşalım. Fiziksel benzerlik/benzemezlik değil konu, ruh olarak Serenay Sarıkaya biraz fazla 'genç', 'alafranga' ve 'acısız' kaçıyor.

Serenay Sarıkaya bu filmde rol alacaksa ve Bergen'i canlandıracak kişi oysa, hayatının fırsatı. Evet, iyi bir performansla Sarıkaya'dan bir 'Acıların Kadını Bergen' çıkabilir.

Ancak hayal kırıklığı yaratırsa daha en baştan "Serenay'dan 'Acıların Kadını' mı olur?" diyenler haklı çıkacak.

Ön yargılar şaşırtıcı değil

Ön yargılar şaşırtıcı değil

Ama filmi izlemeyen insanların ona kafadan ön yargılı yaklaşmasını da normal karşılamalı.

Konu oyunculuk yeteneğinden ziyade, zor bir sınav olması. Binnur Kaya'dan tutun da Gonca Vuslateri'ye pek çok kişiden daha 'rahat' bir Bergen çıkar. Kağıt üstünde! Serenay Sarıkaya'nın performansı şimdiden merak konusu...
 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak