Severek ayrılan ünlüler mi, söverek ayrılan ünlüler mi daha samimi?

Son dönemde ayrılan ya da boşanan ünlü çiftlerde ilginç bir huşu var. Halbuki hep 'duygusal bir millet' olarak anılmamıza sebep olan bir şey var. Gerek ilişkide, gerek sporda, gerek iş meselelerinde konu ayrılığa gelince aşırı tepkiler veriyoruz. O yüzden bu huşu içinde biten ilişkilere çok alışık değiliz.

Severek ayrılan ünlüler mi, söverek ayrılan ünlüler mi daha samimi?

Olması gereken bu ama...

Olması gereken bu ama...

Türk magazin dünyası genelde kaostan beslenir. Tabii bunu zıpır magazin muhabirleri, kaossever magazin programları da alevlendiriyor. Bire bin katılıp yangına körükle gidildiği için de bizler, o ayrılıklardaki gerilimin maksimum dereceye ulaştığına şahit oluyoruz.
 

Halbuki olması gereken şu son dönemde bize garip gelen 'medenice' ayrılmak. Peki bu medeni ayrılıklar ne kadar inandırıcı?

Samimiyet

Samimiyet

Özellikle Miray Daner ve Kubilay Aka ilişkisinin bitiş şekli çok konuşulmuştu. Kubilay Aka ayrılık mesajını o kadar aşk dolu atmıştı, öyle hitaplar kullanmıştı ki 'severek ayrılmak' deyimini tam anlamıyla karşılıyordu.

Herkes Miray Daner'den de bir karşılık beklerken ilişkinin aslında o kadar da 'tatlış' bitmediği ortaya çıktı. Kubilay Aka'nın ayrılık mesajını attığı günün gecesi başka bir kadınla hayli samimi görüntülenmesi, yayınladığı mesajın samimiyetini sorgulattı.
 

Eğer bir ilişki iyi bitmediyse, iyi bitmiş gibi göstermek medeniyet değil samimiyetsizlik oluyor haliyle. Asıl medeni olan ilişkiyi iyi bitmiş gibi göstermek değil, gerçekten iyi bitirebilmek.

Nefretin sahtesi olmaz

Nefretin sahtesi olmaz

Bir birlikteliği severek ya da söverek bitirmek tamamen tarafların ilişki süresince ve ayrılık aşamasında yaşadıklarına bağlı. O yüzden severek bitse de, söverek bitse de mutlaka haklı sebepleri olan insanlar vardır.

Fakat şu konuda hemfikir olmalıyız ki eğer bir birliktelik söverek bitiyorsa mutlaka samimidir. Çünkü nefretin sahtesi olmaz. Ama severek bitiyorsa, bir ufak şüphe doğabilir. Çünkü bu konuda gerçekten çok iyi rol yapanlar var.

Bu makaleye ifade bırak