Sevgiliyle oynanabilecek 10 bilgisayar oyunu

Sevgilinin "Yeter artık oyun oynadığın" sitemlerine kulak asmamak olmaz. Hem bu sitemleri sona erdirmek, hem de çok sevdiğiniz bilgisayar oyunlarından mahrum kalmamak için bir yol var. O da sevgiliyle oynanabilecek bilgisayar oyunları! Mümkünse sevecen ve sürükleyici oyunlar olmalı. Şiddet içerikli olmaması önemli, çünkü mevzu bahis oyun olunca herkes öldürür sevdiğini...

Sevgiliyle oynanabilecek 10 bilgisayar oyunu

1- Portal 2

1- Portal 2

Portal serisinin ilk oyununda tek başınıza hareket ediyor ve bulmacaları, bilmeceleri tek başınıza çözmeniz gerekiyordu. İkinci oyunda ise portal sayısı 2'den 4'e çıktı ve artık takım arkadaşınızla işbirliği yaparak yolunuzu bulmanız gerekiyor. Bu zorlu ve akıl yoran oyun tam bir işbirliği testi.

2- LittleBigPlanet

2- LittleBigPlanet

Beraber oynanan oyunlar arasında belki de en sevimli, en huzurlusu. Basit ve eğlenceli. Ortak bir şey yaparak eğlenceli vakit geçirmek için ideal bir oyun. Sackboy adlı karakterin oyun haritasındaki yolculuğunda ona yardım ediyoruz ve çok da uzun olmayan bölümler boyunca bitiş noktasına ulaştırmaya çalışıyoruz.

Oyunun eğlenceli olmasının sebebi, yolculuk esnasında yaşananlar. Spoiler vermek gibi olmasın ama Sackboy'un dış görünümünde yapabileceğiniz sınırsız değişiklik, çevredeki aksesuarlar, yapıştırmalar ve Sackboy'u kurtarmak için çözeceğiniz bulmacalar ve sorunlar, başka hiçbir oyunda rastlanmayacak türde.

3- Overcooked

3- Overcooked

4 oyuncuya kadar oynanabilen bir yemek pişirme oyunu Overcooked. Ekip olarak belirli bir süreniz var ve bu sürede az miktarda ama çok çeşitli yemek yaparak müşterilere servis etmek zorundasınız. Ekip olarak hareket etmenin önemini oyunu oynarken gerçekten anlıyorsunuz. Zamanla yarışma telaşı ve oyunun grafikleri her şeyi daha da eğlenceli hale getiriyor.
 

4- Cuphead

4- Cuphead

Cuphead zor bir oyun. Savaşarak ilerlenebilmesine rağmen şiddet ögeleri yerine çizgi animasyonları kullanılmış. Metal Slug oynayanlar bu oyuna yabancılık çekmeyecektir çünkü hem kamera açısı hem de takım oyunu olarak benziyorlar.
 

5- Don’t Starve Together

5- Don’t Starve Together

Oyunun teması da adı gibi, "Beraber açlıktan ölmeyin".  Don't Starve Together hayatta kalma oyunlarından biri. Yiyecek toplayarak yaşamaya çalışıyorsunuz fakat yiyecek bulmak da hayatta kalmak da o kadar kolay değil. İşin eğlenceli kısmı da burada başlıyor, çünkü iki kişiden biri öldüğünde ölen kişi oyundan çıkmıyor. Hayalet olarak devam edebiliyor ve eşine türlü türlü zorluklar çıkarmak gibi seçenekleri oluyor.

6- Bloody Trapland

6- Bloody Trapland

Bloody Trapland (Kanlı Tuzaklar Ülkesi) serisi gerçekten de tuzaktan geçilmeyen bir oyun. İstediğiniz kadar iyi bir oyuncu olun, istediğiniz kadar zeki, hırslı, ince düşünen biri olun; Bloody Trapland'te ölümden kaçış yok. Sizi tekrar tekrar öldüren haksızlık dolu bir oyun bu. Her ne kadar sinir bozsa da işin eğlenceli kısmı bu. Birbirinizin başına gelenlerle dalganızı geçerek acıyı hafifletebiliyorsunuz :)

7- Gang Beasts

7- Gang Beasts

Gang Beasts bir oyunun da ötesinde güçlü ve farklı mizah anlayışına sahip bir yapım. İlginç karakterlerin dövüştüğü bu oyunda acımasızlık esas. Rakibinizi kıstırdığınızda bayılana kadar yumruklamanız gerekiyor mesela. Dövüşmeyi kolay ve eğlenceli hale getiriyor.
 

8- Tetris 99

8- Tetris 99
Eskiden gameboy ya da ataride anneler bile tetris oynardı. O klasik oyun tetris, artık battle royale türüne evrildi ve iş rekabete döküldü. Nintendo Switch için çıkarılan Tetris 99'da rakipler birbirine karşı yarışıyor. 98 kişi sizi, siz de onları batırmaya çalışıyorsunuz.

9- Minecraft

9- Minecraft

Dünya çapında çok ünlü olan Minecraft, tam bir kült. Sınırsızlık ve yaratıcılık konusunda daha iyisi yok. El birliğiyle bir şeyler inşa etmek, icat etmek, yaratmak, hayatta kalmak... Minecraft'ın açık dünyasında birbirine destek olan çiftin sırtı gerçek hayatta hiç yere gelmez!

10- Human: Fall Flat's

10- Human: Fall Flat's

Dünyanın en garip ve en komik oyunu olabilir... İpin üstünde yürüyen bir sarhoş gibi hareket eden karakterinizi kontrol etmeye çalışırken komik durumlara düşecek ve kafa karışıklığından delireceksiniz. Beraber oynarken eşinizin kararsızlıklarına şahit olmak paha biçilemez.

Bu makaleye ifade bırak