Çocuk dostu otel tercih edin

Eklenme Tarihi22.03.2016 - 0:00-Güncellenme Tarihi22.03.2016 - 2:26

Bir yurtdışı seyahat uzmanı olarak, 80’in üzerinde ülke görmüş olmama karşın, 2.ci oğlumun da doğumu ile beraber ailecek yurtdışı seyahatlerini unutmak zorunda kaldık. 2.ci çocuk isteyenleri karamsarlığa sürüklemiş gibi olmayayım ancak 2 çocuğunuz var ise, yurtdışına gitmek zor bir uğraş. En iyi seyahat bence bu koşullarda, yurtiçinde deniz kenarında, mümkünse aynı tesisten çıkmadan tatilini tamamlamaktır. Yalnız bir şartla! Oteliniz mutlaka ve mutlaka çocuk dostu olmalı! Çocuk dostu otel de ne demekmiş, dediğinizi duyar gibi oluyorum.

ÇOCUK-BEBEK DOSTU OTEL NEDİR? lütfen daha önce yazdığım yazım için tıklayınız…


Geçtiğimiz senelerde, işte sırf bu yüzden Limak oteller grubuna bağlı Kemer Limra ve Belek’teki Limak Atlantis otellerinde kalmıştık. Türkiye’de tabii ki bir sürü çocuk-bebek dostu otel var, ancak bizim tercihimiz otelpuan, tripadvisor gibi şikayet/tavsiye sitelerinden en çok beğenilen otelleri araştırıp, çocukla ve bebeğimizle çıkacağımız seyahati şansa bırakmamak oldu. Her iki deneyimimiz sonrasında da, bu tarz tavsiye sitelerinin ne derece objektif olduklarını ve incelemek konusunda ne denli doğru bir iş yaptığımızı anladık. Geçtiğimiz yaz dönemi için de, işimizi şansa bırakmamak adına gerek hizmet kalitesinin oturmuşluğu ve çocuk-bebek dostu bir zincir olması nedeniyle Belek’te Limak’ın bu defa Arcadia otelini tercih ettik. Bu seferki seyahatimde, bir otelin çocuk-bebek dostu gözüyle bakarak madde madde servislerini çıkarttım.

İşte Çocuk-Bebek dostu olarak tatilimde, otelimde deneyimlediklerim :

1 - Çocukların en çok hoşlandıkları yer olan Mini Club’ın bahçesinde korsan temalı devasa bir kaydırak, salıncak, tırmanma alanı olan oyun alanı.   
2 - Mini Club’da bakıcılık hizmetlerinin son derece profesyonel, animatör-pedagoglar tarafından yapılması önemli bir artı. Ayrıca dünyanın çeşitli yerlerinden çocukları o kadar güzel kaynaştırıyorlar ki, çocuğunuz ertesi gün sabahtan Club’a gitmek için kendisi can atmaya başlıyor.
3 - Mini Club içerisinde ve tesisin genel kullanım alanlarında çocuklara özel aktiviteler. Mesela Mini Club’da film seyrediyorlar, T-Shirt boyama yapıp yeteneklerini sergileyebiliyorlar. Ayrıca Mini Club’da 2 saat kadar süren İllüzyonist gösterisi ilgi çekici. Ayrıca Madagascar çizi film karakterlerinin çocuklarla buluşup oyunlar oynamalarını sağladıkları için de sonsuz teşekkürler. Çizgi filmini seyrettikleri karakterlerle buluşmak paha biçilemez. Tesisin genel kullanım alanlarında da çocuklara özel barbekü partisi, balonlu, yüz boyamalı çocuk temalı partiler ilgi çekici.