Kütahya

Yerel Haber
09 Haziran 2015 - 12:07

SEYİTÖMER ’HÖYÜK KAZISI’NA ÖDÜL

IHA

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nejat Bilgen başkanlığında yürütülen Seyitömer Höyük kazıları, bir dergi tarafından ödüllendirildi.
Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Anıl İça, Dekan Yardımcı Yrd. Doç. Dr. Burcu Çetin, Kütahya Ticaret Odası yetkilileri ve Kütahya’nın ileri gelen isimlerinin katıldığı tören Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Törende Arkeoloji ve Sanat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Nezih Başgelen tarafından Prof. Dr. Nejat Bilgen ve Seyitömer Höyük Kazısı’na ’2014 Yılı Başarılı Projesi Onur Ödülü’ verildi.
Prof. Dr. Bilgen aldığı ödül sonrası, “Bu ödül bizim için çok kıymetli, bu ödülü tüm kazı ekibim ve öğrencilerim adına alıyorum” dedi.
Ödül töreninin ardından Nezih Başgelen, ’Dicle’den Meriç’e Yeni Kazıların Bulguları Işığında, Anadolu’da Uygarlığın Doğuşu’ konferansı ile katılımcıların Anadolu’nun tarihi yakından tanımasını sağladı. (EFE)

KütahyaYerel Seçim Sonuçları

Kütahya Hava Durumu

16°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.