02.08.2015 02:30 | Son Güncelleme:
SAKARYA AA

Şiddetten kurtulmak için eşini öldüren kadın tazminat aldı

Sakarya’da eşini öldürmekten yargılanan kadın, “meşru müdafaa” nedeniyle beraat edince tutuklu kaldığı günler için tazminat kazandı.


Serdivan ilçesi Beşköprü Mahallesi’ndeki evinde 4 yıl önce eşi U.K’yı  elektrikli ısıtıcının kablosuyla boğarak öldürdüğü iddiasıyla Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan G.K, “suçu meşru müdafaa sınırları içinde işlediği”  gerekçesiyle beraat etti. G.K. hakkındaki beraat kararı Yargıtay tarafından da onandı. Genç kadın, kararın kesinleşmesinin ardından Sakarya 3. Ağır Ceza  Mahkemesine tutuklu kaldığı 191 gün için 90 bin lira manevi, 10 bin lira da maddi  olmak üzere toplam 100 bin liralık tazminat davası açtı.
İstemi kısmen yerinde bulan mahkeme, G.K’ya haksız yere cezaevinde  kaldığı süreler için 7 bin 931 lira maddi, 4 bin 566 lira da manevi olmak üzere  toplam 12 bin 497 lira tazminat ödenmesine hükmetti.

İşkence görüyordu
Mahkemenin kararında, G.K’ya 1 günlük gözaltı için de tazminat ödenmesi gerektiği ancak dilekçede bu istemin yer almaması nedeniyle hesaplamada dikkate alınmadığı belirtildi.
Serdivan ilçesinde G.K (23) 5 Kasım 2011’de şiddet gördüğü gerekçesiyle kocasını elektrikli ısıtıcının kablosuyla boğarak öldürmüş, tutuklanan ve cinayeti itiraf eden G.K’nın vücudunda işkenceye bağlı çeşitli morluklar bulunduğu tespit edilmişti.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0