Kütahya

Yerel Haber
12 Aralık 2018 - 11:38

Şifa Kaynağı Ihlamurun Kilogram Fiyatı 100 Tl

IHA

Kütahya ve ilçelerinde soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi hastalıklardan korunmak için vatandaşlar en çok ıhlamuru tercih ediyor.
Geçen yıl 200 TL’ye kadar çıkan ıhlamur fiyatları son dönemde ilçe pazarlarında kilosu 100 TL’den satılıyor. Emet, Hisarcık ve Gediz ilçelerinde pazarcılık yapan 73 yaşındaki Celalettin Özer, yaptığı açıklamada, ’’55 yıldır pazarcıyım. Mevsimine göre her türlü ürünü satıyorum. Geçen yıl 200 TL’ye kadar çıkan ıhlamur fiyatları bu yıl 100 TL’ye kadar düştü. Biz yinede alım gücü düşük olan vatandaşlarımız için 5 TL’lik paketlerle satıyoruz. Kış aylarında grip vakalarının artmasıyla satışlarımız arttı. Ben ıhlamurlarımı kendim toplayıp kışın satmak üzere hazırladım. Aktarlarda da kilogram fiyatı 100 ile 120 TL arasında değişiyor. Fiyatların düşmesine çok sevindiklerini belirten pazar müşterileri ’’Ihlamur soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyona karşı hem koruyucu hem de tedaviye yardımcı etkisiyle tercih ediliyor. 5O gramlık kurumuş ıhlamur paketlerini 5 TL’ye alıyoruz. diye konuştular.(YD-EFE)

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.