Siirt

Yerel Haber
18 Kasım 2016 - 16:19

Siirt Valisi Tutulmaz: "Terör Ya Da Başka Bir Neden Var Mı Diye Araştırılacaktır"

IHA

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Şirvan ilçesinde meydana gelen göçükten 4 işçinin cenazesinin çıkarıldığını 12 işçiye ulaşmak için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Vali Tutulmaz, "Terör ya da başka bir neden var mı diye araştırılacaktır. Ancak şuana kadar yapılan çalışmalarda göçüğe heyelanın neden olduğu gibi görünüyor" dedi.
Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, göçüğün meydan geldiği Şirvan ilçesi Maden köyü Bakır açık hava alanında incelemelerde bulundu. AFAD ekiplerinden bilgi aldıktan sonra açıklamalarda bulunan Vali Tutulmaz her türlü ihtimale karşı çok yönlü olarak soruşturma başlatıldığını belirtti.
Vali Tutulmaz, "İşletmeden kaynaklı kusur olup olmadığını araştırıyoruz. Terör ya da başka bir neden var mı diye araştırılacaktır. Ancak şuana kadar yapılan çalışmalarda göçüğe heyelanın neden olduğu gibi görünüyor. Ekiplerimiz aralıksız bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Gerekli tüm çalışmalar yapılacaktır. Cumhuriyet savcısı konuya el koymuş durumdadır. Buradaki çalışmalar hakkında aileler anbean bilgilendirilecektir. Şuana kadar göçük altından 4 işçimizin cenazesine ulaşılmıştır. 12 işçimize ulaşmak için de çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Etiketler: afad, Siirt, Siirt Haberleri
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.