Şike davasında flaş gelişme!

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatlarının yaptığı "infazın durdurulması ve yeniden yargılama yapılması" talepleri üzerine mütalaasını sunması için dosyayı Cumhuriyet Savcısı Abdullah Mirza Coşkun'a göndermişti. Yaklaşık 1 ay süren incelemesini tamamlayarak mütalaasını hazırlayan Savcı Coşkun, şike davasında infazın durdurulması ve yeniden yargılama yapılmasını istedi.

07 Haziran 2014 - 14:39 | Son Güncelleme: 07.06.2014 - 16:05 |
A+A-
Haberler » Skorer » Futbol » Süper Lig » Şike davasında flaş gelişme!

3 Temmuz şike davasında savcı, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 4 sanığın, yeniden yargılanma taleplerinin kabul edilmesi yönünde görüş bildirdi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, hüküm giyen sanıkların infazın durdurulması ve yeniden yargılanma talepleri üzerine duruşma savcısından fikir istemişti. Bunun üzerine bir mütalaa hazırlayan savcının, sanıklar hakkında infazın durdurulması ve yeniden yargılanmaları yönünde görüş bildirdiği öğrenildi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, savcının mütalaasını da göz önüne alarak son kararı verecek. Mahkemeden yeniden yargılama kararı çıkarsa Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Abdullah Başak, Ahmet Çelebi ve İlhan Ekşioğlu şike davasında yeniden yargılanacak.

Davanın sanıkları arasında yer alan Aziz Yıldırım 2011 yılında başlayan soruşturma sonucunda 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmış ve bu cezası Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından onanmıştı. 

Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.
Manchester United-Manchester City maçı nasıl sonuçlanır? Anket Bitiş Tarihi : 24.04.2019
oy ver
canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın
İlginizi ÇekebilirX