Gaziantep

Yerel Haber
01 Haziran 2017 - 12:45

Silah Arkadaşı Şehit Tümgeneral Aydın'ı Anlattı

Emekli Kıdemli Başçavuş Sönmez:"Mehmetçiğe, askerliğe, vatanına sevdalıydı""Askerler tarafından çok sevilirdi. 'Asker' demez, 'Mehmetçiklerim' derdi"

GAZİANTEP (AA) - Şırnak'ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın eski silah arkadaşlarından emekli Astsubay Kıdemli Başçavuş Halit Sönmez, komutanını "Mehmetçiğe, askerliğe, vatanına sevdalıydı." diye anlattı.

Kayseri 1. Komando Tugay Komutanlığından 4 yıl önce emekli olan Sönmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, o dönem tugay komutanı olan Aydın'ın askerler arasında çok sevildiğini ifade etti.

"Komutanım Aydoğan Aydın Paşa, mükemmel bir insandı. Mehmetçiğe, askerliğe, vatanına sevdalıydı." diyen Sönmez, emri altında görev yapan personele ayrı bir sevgisi olduğunu, bunu her fırsatta kendilerine hissettirdiğini söyledi.

Şehit Tümgeneral Aydın'ın, emekli olmadan bir hafta önce kendisi için bir tören yapılması emrini verdiğini anlatan Sönmez, "Bana emeklilik töreni yapıldı, en son orada görmüştüm komutanımı. Askerler tarafından çok sevilirdi. 'Asker' demez, 'Mehmetçiklerim' derdi. 'Benim Mehmetçiklerimin rızkını kimse kesemez' derdi. O güzide komutan şimdi rahmetli oldu. Mekanı cennet olsun." dedi.


GaziantepYerel Seçim Sonuçları

Gaziantep Hava Durumu

17°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.