Gündem
08.04.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 08.04.2013-2:30

Silivri çıkarması

Ergenekon davasında savcılık makamının eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un da arasında bulunduğu 21 sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istemesinin ardından yapılacak ilk duruşma için bazı parti ve sivil toplum kuruluşları Silivri’ye çıkarma yapma hazırlığında.

Sitene Ekle

ESRA ALUS İstanbul


‘Barikatları zorlamayın’
CHP, İşçi Partisi, Türkiye Gençlik Birliği ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nin(ADD) de arasında bulunduğu birçok örgüt, Ergenekon davasına katılım çağrısında bulundu. Silivri’ye bayraklarla gelinmesini isteyen parti ve dernekler aynı zamanda ulaşım için de yüzlerce otobüs kaldıracak. Yaklaşık 35 bin kişinin geldiği 13 Aralık 2013 tarihindeki oturumun bir benzerinin yaşanması beklenirken, tutuklu sanık CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay Silivri’ye geleceklerden barikatları zorlamamalarını istedi.3’üncü salon tamamlandı
Bu arada Silivri Ceza İnfaz Kurumları yerleşkesinde çok sanıklı davalar için yüksek güvenlikli üçüncü duruşma salonunun inşaatı tamamlandı. Silivri Cezaevi’nin karşısına inşa edilen ve bin 500 kişiyi yargılayacak kapasitede büyüklüğe sahip yeni salonun açılışı ise önümüzdeki günlerde yapılacak. Bu binanın hizmete girmesinin ardından korumalı güvenlik tehdidi bulunan ve sanık sayısı fazla olan davalar bu binada görülecek.


Bilgi YarışmasıKız Kulesi İstanbul'un hangi semtindedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX