Pazar

02.12.2018 - 08:15 | Son Güncelleme: 02.12.2018-8:15

Şimdiki zamanın hikayesi

Sitene Ekle

Bünyamin Aygün

Demirören Medya Center farkı - Pınar Aktaş

Kış bizler için zor geçtiği gibi sokak hayvanları için de oldukça zor… Beslenme, soğuk, hastalık gibi tehlikelerle karşı karşıya kalan minik dostlarımız için hayvanseverler, “Kışın mümkün olduğunca kedi ve köpek sahiplenin” çağrısı yaparken Bağcılar’daki Demirören Medya Center, dünya medyasına da örnek olacak bir tavır sergiliyor; DMC bahçesinde 50’ye yakın kedi ve köpeğin ihtiyaçlarını gönüllülerden oluşan çalışanlar  karşılıyor.

Emektar  vapurlar - Ozan Güzelce

İstanbul’da yaşayanların vazgeçilmezidir vapurlar. Boğazın üzerinde gün boyunca binlerce insanı bir kıtadan diğerine taşır durur bu emektarlar. 1851 yılında Şirket-i Hayriye adı altında hizmete başlayan vapurlar günümüzde Şehir Hatları İşletmesi adı altında hizmet veriyor.

Yüzlerinde aynı hüzün... - Elif Eral

Tahran’ın kuzeyindeki kafelerde kadınlar, sokaklarda olmadıkları kadar rahat ve özgüvenli. Ancak her birinin yüzüne yerleşmiş hüzün öylece duruyor.

Selfie’ci Masailer - Ünal Çam

Doğu Afrika’nın en büyük ve en savaşçı kabilesi olan Masailer aslında aslan avlayan kabile olarak bilinir. Ancak onlar da değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurmuş. Zanzibar sahillerinde turistlerle para karşılığı fotoğraf çektiren bu Masai, yenidünya düzenine ayak uyduran kabile üyelerinden sadece biri.

Helikopter kazaları - Hüseyin Akşit

Geçtiğimiz hafta Sancaktepe’de düşen helikopter, akıllara geçmişte İstanbul’da yaşanan helikopter kazalarını getirdi. Eminönü’nde 1998 yılında bir binaya çarpan helikopterde iki polis memuru ve bir teknisyen şehit oldu. O günlerde sık sık arızalarla gündeme gelen İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne ait Puma tipi helikopter, güç kaybına uğrayarak boş bir binaya çakılmıştı.

OKUR - ÇEKER

Emek ve sabır - Cansu Kocaman

Halılar yalnızca konforumuzu artırmaz, günler süren bir emeği, rengarenk bir geçmişi ayağımızın altına serer. Kadıköy’de erken saatlerde mesaiye başlayan bu emektar halıcı sabrın fotoğrafını çizdi bize yanına bir fincan çayını alarak…

“Okur Çeker” için çektiğiniz fotoğrafları nerede ve ne zaman çekildi bilgisi ile birlikte bekliyoruz. bunyaminaygun@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler:
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.