Pazar

13.05.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 13.05.2018-1:30

Şimdiki zamanın hikayesi

Sitene Ekle

Bünyamin Aygün

İlham veren martılar - Oğuz Yeter

Gemiler usulca beyaz bir limana yaklaşır, denizde keskin mavi bir gülüş yankılanır. Güverteden atılan bir parça simit dalgalara karışmadan, çığlık çığlığa bir gökyüzü yaratır. Kanat çırpışlarında İstanbul’u saklayan, bir eski zaman rüzgarı gibi esen martılar... Bu şehrin hüznü de sevinci de, şiiri de ruhu da onların...

Kıran kırana - Cengiz Malgır

Şampiyonluk iddiasını büyük ölçüde kaybeden ve kupaya veda eden Beşiktaş, Kayserispor karşısında 2-0 üstünlükle galip geldi. Süper Lig’de şampiyonluk şansını son iki haftaya taşıyan Siyah Beyazlı ekip, bugün Osmanlıspor‘la karşı karşıya gelecek. Kayserispor ile sahadaki mücadelesini gözler önüne seren bu fotoğrafta, Gökhan Gönül, Babel ve Kayserisporlu Oleksandr Kucher’i görüyoruz. 

Doğayla iç içe festival - Ünal Çam

Kemer Country Club’da gerçekleşen Big Boyz Festivali’nde davetliler doğayla iç içe, eğlence dolu bir hafta sonu yaşadı. Konserlerle müziğe doyan, hobi standlarında sanatsal aktivitelere katılan ve arazi motorlarıyla adrenalin dolu orman turuna çıkan katılımcılar, unutamayacakları bir deneyim yaşadılar. Bu çocuk ise yetişkinlere taş çıkarırcasına kullandığı motoruyla objektife böyle takıldı.

Ekmek parası - Rıdvan Menekşe

Küçük bedenlerin büyük yürekleri olur. Bir başlarına sürdürdükleri yaşam mücadelesi onları en ağır yüklerle baş başa bırakır da gece gündüz demeden var güçleriyle çalışırlar. Antalya’da çekilen bu fotoğraf; bedeni küçük, yüreği büyük çocuğun yaşamındaki olağan bir kesiti aktarıyor bize. Babasının ekmek parası kazanmasına yardım etmek için market arabasına doldurduğu suları satıyor...

Her mevsim güzel İstanbul - Ozan Güzelce

İstanbul’un güzelliğine güzellik katıyor bahar ve bu mevsim hiç olmadığı kadar büyüleyici oluyor İstanbul. Binbir renk arasında, ışıl ışıl parlıyor, kendine hayran bırakıyor. Hafta boyunca yağmurla güne merhaba diyen gözü yaşlı İstanbul, Moda’dan çekilen bu kareyle yağmurlu havalarda da  güzelliğine toz kondurulamayacağını anlatmak istiyor sanki...

Dönme bisiklet - Barış Baş

İngiltere’nin simgesi, Birleşik Krallık’ın en popüler turist mekanı London Eye. 135 metre uzunluğuyla Avrupa’nın en yüksek dönme dolabı unvanını kazanan bu yapı, dikkatleri hep üzerine çekiyor. Öyle ki yılda üç milyona yakın turist tarafından ziyaret ediliyor. Fotoğrafta “Photomanipulation” tekniğiyle devasa dönme dolabın bisikletle birleştirildiğini görüyoruz, bu teknikle ortaya böylesi ilginç bir fotoğraf çıkıyor.

Anneler Günü

Karşılıksız sevginin, masumiyetin, saflığın, sarsılmaz derin bağlılığın adıdır anne. Çocukları için büyük emek harcayan annelere bir vefa borcu niteliği taşıyor bugün. Milliyet arşivinde 60 yıl geriye gidince karşımıza çıkan bu fotoğrafta, annelerini bir çiçek gibi gören ve aldıkları çiçekleri içtenlikle onlara uzatan çocukları görüyoruz.

120 yıllık tarih - Pınar Karaca

Bir asrı geride bırakmış Alman Çeşmesi... Tarihi yarımadanın içinde, büyüleyici bir ambiyansa sahip olan bu güzide yapı, Alman İmparatoru Kayser II. Wilhelm’in 19 Kasım 1898 tarihinde İstanbul’u ikinci ziyaretinin hatırası olarak Osmanlı Sultanı II. Abdülhamit’e hediye edilmiş. O dönem, tüm parçaları Almanya’dan gelen çeşme Sultanahmet’te birleştirilmiş. Osmanlı dönemindeki hiçbir çeşme ve şadırvana benzemeyen bu çeşme 120 yıldır göz kamaştırıyor.

“Okur Çeker” için çektiğiniz fotoğrafları nerede ve ne zaman çekildi bilgisi ile birlikte bekliyoruz. bunyaminaygun@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler:
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.