Ardahan

Yerel Haber
15 Aralık 2017 - 09:26

Sınırda Sınırsız Hizmet Projesi

IHA

Ardahan Kültür ve Turizm Geliştirme ve Destakleme Derneği ile KOSGEB işbirliğinde 2016 yılında uygulanmaya başlanan sınırda sınırsız hizmet projesinin finali yapıldı.
Basın mensupları ve proje ortakları ile bir araya gelen Ardahan Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Şerif Alkan, İşsizlik sıkıntılarını nasıl giderebiliriz düşüncesiyle böyle bir proje hazırladık. Girişimcilik kursu süresi içerisinde bugüne kadar hiç bir sıkıntı olmadı. Verimli bir çalışma ile kursumuzu tamamladık dedi.
Alkan, Proje süresince yapılan çalışmaları şöyle sıraladı, ’’Dernek kapasite iyileştirme KOSGEB kursu, STK eğitimi, servis elemanı eğitimi, proje eğitimi gibi eğitimler verildi. Engelsiz yaşam merkezinde barınan yaklaşık 30 engelli hastayla beraber Çıldır Gölü kıyısında mangal yapıldı. Yalnızçam Fatih Sultan Mehmet ilköğretim okulu ana sınıfının ihtiyaçları tespit edilerek karşılandı. Bazı Dernek üyelerinin Ankara’da bulunan derneklerle bilgi alışverişinde bulunması gibi bir çok faaliyeti gerçekleştirdik.’’ şeklinde konuştu.

ArdahanYerel Seçim Sonuçları

Ardahan Hava Durumu

5°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.