Siyaset
16.09.2011 - 18:20 | Son Güncelleme: 16.09.2011-18:21

Şırnak'ta MHP ve AK parti'den BDP'ye katılım

Şırnak merkeze bağlı Kumçatı Belde Belediye Meclisinin Ak Partili Üyesi Çetin Güngör ve MHP Kumçatı Belde Başkanı Reşit Aydın BDP Şırnak İl Binasında düzenlenen törenle BDP'ye geçtiler.

Sitene Ekle

Ercan KALAY / ŞIRNAK,(DHA)

Şırnak Ak Parti ve MHP'den yeni katılımlar nedeniyle BDP il binasında düzenlenen törene Şırnak Belediye Başkanı BDP'li Ramazan Uysal, Silopi İlçesi Belediye Başkanı BDP'li Emin Toruğlu, BDP Şırnak İl Başkanı Abit İke'nin yanı sıra partililer ve BPD'ye geçen Kumçatı Belde Belediye Meclisinin Ak Partili Üyesi Çetin Güngör ve MHP Kumçatı Belde Başkanı Reşit Aydın katıldı. BDP Şırnak İl Başkanı Abit İke törende yaptığı Kürtçe konuşmada, "Ak Parti 9 senedir Türkiye'de iktidar ancak ne Kürt sorununa ne de başka bir soruna çözüm bulamadı" dedi. İke, daha sonra MHP Kumçatı Belde Başkanı Reşit Aydın ve Kumçatı Belde Belediye Meclisinin Ak Partili Üyesi Çetin Güngör'ün partilerine geçtiklerini söyleyerek "burası herkesin evi ve kapımız herkese açık" diye konuştu.BDP Şırnak İl Başkanı Abit İke'nin konuşmasının ardın Kumçatı Beldesi Belediye Meclisinin Ak Partili Üyesi Çetin Güngör'e BDP rozetini Şırnak Belediye Başkanı Ramazan Uysal takarken, MHP Kumçatı Belde Başkanı Reşit Aydın'a da rozetini Silopi İlçesi Belediye Başkanı Emin Toruğlu taktı.

Kumçatı Beldesi Belediye Meclisinin Ak Partili Üyesi Çetin Güngör rozetini taktıktan sonra Kürtçe "Biz Ak Parti'nin bizim için iyi adımlar atacağını bekliyorduk ama onlar savaşa devam ettiler. Bunun için biz de halkımıza geri döndük" şeklinde konuştu. MHP Kumçatı Belde Teşkilat Başkanı Reşit Aydın ise,"Yıllardır sistemin içinde bağlanmıştık. Artık doğru yolu bulduk ve kendi milletimizin arasına katıldık" dedi.

 


Etiketler:
Yorum Yazın
Gönder
Bilgi Yarışması"Pamuk Prenses" masalında cadı tarafından baştan çıkarıcı olarak kullanılan meyve hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
"Babam ve Oğlum" adlı sinema filminin yönetmeni kimdir?

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX