Ekonomi

07.11.2017 - 18:24 | Son Güncelleme: 07.11.2017-23:20

Şişecam, Mecidiyeköy halk pazarında camın geri dönüşümünü anlattı

Şişecam Topluluğu, "Cam Yeniden Cam" projesi kapsamında Şişli Belediyesi iş birliğiyle Mecidiyeköy halk pazarında camın geri dönüşümünün önemine yönelik bir etkinlik düzenledi.

Sitene Ekle

AA

Şişecam Topluluğu, "Cam Yeniden Cam" projesi kapsamında Şişli Belediyesi iş birliğiyle Mecidiyeköy halk pazarında gerçekleştirdiği etkinlikle camın geri dönüşümünün önemine dikkati çekti.

Şişecam Topluluğu'ndan yapılan açıklamaya göre, sürdürülebilir bir yaşam için geri dönüşüm uygulamalarında farkındalık yaratan projelere imza atan topluluk, Türkiye'nin en kapsamlı sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk projelerinden biri olan "Cam Yeniden Cam" kapsamında, Şişli Belediyesi iş birliğiyle Mecidiyeköy'de bulunan halk pazarında "Cam Geri Dönüşümü Pazar Aktivitesi" gerçekleştirdi.

Pazarda kurulan "Cam Yeniden Cam" standına gelen ziyaretçilere pazar filesi, temiz hava etiketli flakon şişeler hediye edilerek, camın geri dönüşüm sürecine ve geri dönüşümün önemine işaret edildi.

Boş cam şişeler, stantta bulunan cam kırıcıyla cam kırığına dönüştürülerek cam kumbarasına atıldı. Ziyaretçilere yaklaşık 3 bin 500 şişe içecek ikramının yapıldığı etkinlikte, bu içeceklerin şişelerinin pazar tezgahına kurulan kırıcıda kırılmasıyla 450 kilo cam atığı toplandı.


©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX