Sivas'a yapılacak yeni stadın adı..

Sivas'ta inşaat çalışmaları süren 25 bin kişilik yeni stadın çalışmalarını Ak Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin yerinde inceledi. Stadın ismiyle ilgili tartışmalara açıklık getiren Bilgin, "Yeni stadın adı da 4 Eylül olacak." diye konuştu.

DHA
06 Ağustos 2013 - 15:22 | Son Güncelleme: 06.08.2013 - 15:28 |
A+A-
Haberler » Skorer » Futbol » Süper Lig » Anadolu Kulüpleri » Sivas'a yapılacak yeni stadın adı..

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Sivas'ta inşa edilecek 25 bin seyirci kapasiteli akıllı stadın inşaatı sürüyor. Stadın zemin iyileştirme çalışmalarının bitmesinin ardından tribün inşaatına başlandı. 6 kat olacak maraton tribünün ilk iki katının betonları atıldı. Toplamda yüzde 7'lik gerçekleşme seviyesine ulaşıldı. Bugün Ak Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, beraberinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç ile birlikte inşaatı gezerek çalışmaları yerinde inceledi.

Yetkililerden bilgi alan AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, "Çalışmaların hızlı gitmesi bizleri mutlu ediyor." dedi. Bilgin, "Gençlik Spor İl Müdürlüğünü ziyaret ederek Sivas'ta yapılan yatırımların son durumu hakkında bilgi aldık. Bizim için önemli yatırımlardan bir tanesi olan ve yeni yapılan 25 bin kişilik stadımızı yerinde incelemek istedik. Mayıs ayında bakanlarımız ile attığımız temel sonrası inşaat belirli bir noktaya geldi. Beton kısımının yüzde 17'si tamamlandı. İnşallah planlandığı gibi 2014 yılının Kasım ayında yeni stadımız hizmete girer. Stadyum Sivas kamuoyunu yoğun bir şekilde meşgul etti. Çeşitli sebepler ile yatırım gecikti. Ama sonunda başladı. İnşaattaki çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Spor alanında Sivas'a güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz. "dedi.

YENİ STADIN İSMİ, '4 EYLÜL OLACAK'

2014 yılının Kasım ayında hizmete girmesi planlanan Sivasspor'un yeni stadının ismi de netlik kazandı. Daha önce 'Sivas Arena' olarak isimlendirileceği konuşulan stat ismiyle ilgili kentteki tartışmalara nokta koyan milletvekili Bilgin, "Stadyum adı ile ilgili bu tartışma nasıl gündeme geldi inanın bilmiyorum. Ama bir gerçek var çok gereksiz bir şey. Yeni yapılan 25 bin kişilik stadın ismi konusunda bakanlık, valilik, il müdürlüğümüz nezdinde bu konuda hiç bir şey gündeme gelmedi. Şu anda kullandığımız stadımızın ismi 4 Eylül Stadyumu. İnşallah bu stadımızı inşaatı bitip hizmete girdiği zaman Sivas 4 Eylül Stadı olarak devam edecek. Çünkü 4 Eylül, Türkiye Cumhuriyeti tarihi açısından önemli bir tarih. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı bir şehirdeyiz. 4 Eylül'ün tarihi bir önemi var. İlgili kurumlar arasında her hangi bir kafa karışıklığı yok. Bu tartışmayı da çok uzatmanın da bir faydası yok. Eski stat ismi yeni stadyumda da devam edecek." dedi.
Mevcut stat ismini, Kurtuluş Savaşı mücadelesi döneminde Sivas Kongresi'nin yapıldığı tarih olan 4 Eylül 1919'dan alıyor.
 

Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.
canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın
İlginizi ÇekebilirX