Sivas

Yerel Haber
26 Eylül 2017 - 11:42

Sivas'ta 117 Okulun Kantini Denetlendi

IHA

Sivas Valisi Davut Gül’ün talimatıyla okullarının açılmasıyla birlikte il merkezinde kantin ve yemekhanesi bulunan 117 okul denetlendi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan bu denetimlerde genel hijyen durumu, ürünlerin son kullanma tarihleri, satışı yasak ürünler, çalışan personel ve fiziki şartların uygunluğu kontrol edilmiştir. Bu kapsamda 20 adet kantine sıcak su tertibatı, havalandırma yetersizliği ve pencerelerinde sineklik bulunmaması nedeni ile bu eksiklikleri tamamlamaları için 15 gün süre verilirken, süre bitiminde yeniden denetim yapılarak eksikliklerini tamamlamayan kantinlere idari para cezası uygulanacağı bildirildi.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatı ile oluşturulan komisyonun belli periyotlarla devam eden denetimlerinde, öğrencilerin eğitim-öğretim dönemleri boyunca en ideal koşullarda beslenmesi için gerekli tüm fiziki, sosyal ve hijyenik hususlara titizlikle önem gösterildiği belirtildi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.