Sivas

Yerel Haber
14 Aralık 2017 - 10:04

Sivas'ta "Asım'ın Nesli Ve Ustaları" Konferansı

SİVAS (AA) - Sivas'ta "Asım'ın Nesli ve Ustaları" adlı konferans düzenlendi.

Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitimde Diriliş Derneği işbirliğiyle düzenlenen konferansa Sanat Düşünce Eğitim Derneği (SADED) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Fatih Andı konuşmacı olarak katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, konferansın açılışında yaptığı konuşmada, öğrencilere kitap okumalarını ve şiir ezberlemelerini önererek, "Şu anda sizin en güzel zamanınız, 20-30 sene sonra Türkiye’nin yöneticileri sizler olacaksınız. Kiminiz öğretmen, kiminiz doktor, kiminiz mühendis olacaksınız. Türkiye’nin geleceği sizin elinizde, dolayısıyla birikiminizin olması, ezberinizde bazı şeylerin olması çok önemli.” dedi.

Konferansın sonunda eğitimci-yazar Tahir Fatih Andı tarafından öğrencilere “Asım’ın Nesli ve Ustaları” adlı kitap hediye edildi.

Programa, Eğitimde Diriliş Derneği Başkanı Fahrettin Yılmaz, Başkan Yardımcısı Kamil Koç, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesnet Aras, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

SivasYerel Seçim Sonuçları

Sivas Hava Durumu

-2°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.