Sivas

Yerel Haber
22 Kasım 2016 - 17:13

Sivas'ta Ücretsiz Diş Fırçası Ve Macunu Dağıtıldı

IHA

Sivas Halk Sağlığı Müdürlüğü öncülüğünde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından 22 Kasım ’Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’ etkinlikleri kapsamında 3 bin 500 adet diş fırçası ve diş macunu dağıtıldı.
Ağız ve Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde düzenlenen programla vatandaşlara ağız ve diş sağlığının önemi anlatıldı.
Halk Sağlığı Müdürü Levent Sağlam, etkinlikte yaptığı konuşmada, ağız ve diş sağlığının yaşamsal fonksiyonların korunması ve yaşam kalitesinin devamı açısından büyük önem taşıdığını belirterek, "Ağız ve diş hastalıkları kötü bir hijyen ve çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır. Bu problemlerden korunmak için iyi bir diş ve ağız bakımına ihtiyaç vardır. Halkımızdan tek dileğimiz ağız hijyenine dikkat etsinler. Gelecekteki olası diş eti ve diş çürükleri hastalıklarından korunsunlar." dedi.
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezince ücretsiz diş taraması hizmeti de sunulan etkinlikte, 3 bin 500 diş fırçası ve 3 bin diş macunu dağıtımı yapıldı.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.